Вибори в ОТГ: Самовисуванці, "БПП" і як ще "радянські" голови перемогли

Вибори в об'єднаних тергромадах краще за будь-яку соціологію продемонстрували кризу політики і політиків

Вибори в ОТГ: Самовисуванці, "БПП" і як…

У неділю завершилися вибори до понад 200 об'єднаних територіальних громад у всіх областях України. На думку експертів, ці вибори стануть своєрідною розминкою перед президентськими і парламентськими у 2019 році. Про те, що основні політичні гравці дуже серйозно поставилися до цієї виборчої кампанії, свідчить хоча б той факт, що одразу після закриття дільниць у медіа-полі розгорілася повномасштабна війна навколо визначення єдиного переможця між БПП і "Батьківщиною". Насправді ці політсили мали б чесно визнати: перемогли не вони, а хитрі місцеві "еліти"…

Справа у тому, що за виключенням великих міст, на місцях політики, як такої, практично не існує. Місцева влада більшість часу тихенько займається своїми справами і особливо не озирається на Київ. Лише під час виборів місцеві "еліти" перефарбовуються в кольори лідерів партійних рейтингів. Але жодних кардинальних змін не відбувається: при владі залишаються ті, хто встиг побувати і в комуністах, і в націоналістах.

Що говорити, коли у Львівській області в усіх 8 громадах, де проводилися вибори, перемогли діючі очільники сіл, селищ і містечок, навколо яких формуються дані ОТГ. У Дніпропетровській області 12 з 19 голів об'єднаних тергромад – це ті ж люди, які керували тут раніше. На Київщині з 4-х громад попередньо у трьох (а може статися, що і в усіх чотирьох) перемогу святкуватимуть чинні керівники. Причому, головою Дивічківської ОТГ, що в Переяслав-Хмельницькому районі, став Тимофій Девко, який є головою громадоутворюючого села Стовп'ягів з… 1988 року. І таких "стариків", які перемогли в нових громадах чимало…

При цьому, більшість голів ОТГ, якщо була можливість, йшла самовисуванцями, оскільки це давало змогу не лише бути незалежним від політичних бонз, але й розраховувати на підтримку значно ширшого пласту електорату. В результаті, на цих виборах перемогу святкували 62 голови ОТГ, які не мали партквитків. Для порівняння, під прапорами БПП перемогли 60 голів, "Батьківщини" - 11…

Цілком логічно, що зараз провідні партії намагаються "підв'язати" самовисуванців під себе: мовляв, він йшов сам, але за нашої підтримки. Це призвело до кумедної історії, яка сталася у Медвинській ОТГ, що на Київщині. Новоспечену голову громади Світлану Плаксун, яка йшла на вибори як безпартійна самовисуванка, у свої лави несподівано вписали одразу три політичні сили – БПП, "радикали" і "Батьківщина". Саме Плаксун лише розводила руками…

Заради справедливості варто зазначити, що часто хитрим кандидатам-самовисуванцям й справді вдавалося домовитися одночасно з усіма основними партіями. Але в підсумку, вони все рівно, хай і з оглядкою на владу, але розраховують вести досить самостійну політику.

Загалом партійні кольори на місцях – чиста формальність. На рівні громад все давно перемішалося: БПП там цілком може дружити з "Опоблоком", а "ляшківці" якшатися з соратниками "московської зозулі" Юлії Тимошенко. І що робити з цією мішаниною основним політичним гравцям – абсолютно незрозуміло…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme