Весняна хвиля коронавірусу в Україні може стати національною катастрофою

У Інституту біохімії Національної академії наук заявили, що весняна хвиля коронавірусу буде набагато важчою за осінню і може обернутися національною катастрофою

Журналіст відділу новин
Весняна хвиля коронавірусу в Україні мож…
Фото: freepik.com

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу НАНУ.

Науковий співробітник відділу молекулярної імунології Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, кандидат біологічних наук Володимир Галицький розповів в ефірі програми телеканалу "Київ" про особливості нової хвилі коронавірусу.

За його словами, під час третьої хвилі стає можливим (і, скоріш за все, поширеним серед інфікованих осіб)  явище суперрозповсюдження: "З великої площі сприйнятливого і зараженого епітелію легень виділяється величезна кількість нових віріонів, причому у вигляді аерозолю". Галицький зазначив, що контакт із суперрозповсюджувачем практично неминуче гарантує інфікування, а без засобів індивідуального захисту така зустріч "небезпечна зараженням відразу всього об’єму легень із відповідними наслідками".

Співробітник інституту біохімії заявив, що весняна хвиля коронавірусу може обернутися національною катастрофою – бо її руйнівний потенціал очевидний. "Ми попереджали ще з осені, ще до моменту виявлення більш вірулентних штамів, що весняна хвиля неминуча і супроводжуватиметься високою кількістю важких випадків, що потребуватимуть госпіталізації, а також високою летальністю. На жаль, нікого це не цікавило", – нагадав Галицький.

Він також зауважив, що стратегічний план протидії епідемії COVID-19 на державному рівні не створений: "Так званий "адаптивний карантин" є хибним у самій своїй основі – зважаючи на час від моменту інфікування і до моменту, коли стає відомою кількість нових випадків чи кількість госпіталізацій, тим паче, до моменту посилення протиепідемічних заходів, а також на те, що суворіші заходи запроваджуються при перевищенні деяких рівнів, а не при виявленні загрозливих тенденцій, "адаптивний карантин" є дуже запізнілою реакцією і в принципі не може запобігати поширенню інфекції".

Нагадаємо, 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля епідемії коронавірусу.

10 березня він же зазначив, що медична система України готова до цієї хвилі.

В Україні можуть знову запровадити локдаун: що відомо

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час звіту роботи в уряді за рік заявив, що через значне погіршення епідеміологічної ситуації в Україні влада може розглянути питання введення більш жорстких карантинних обмежень – так званого локдауну.

Водночас він зауважив, що не хотів би повертати жорсткий локдаун, оскільки люди і бізнес вже виснажені обмеженнями.

Шмигаль додав, що уряд намагатиметься максимально управляти наявним адаптивним карантином, але якщо у більшості регіонів зайнятість "коронавірусних" ліжок у медичних закладах перевищуватиме 65%, то запровадження локдауну стане необхідним.

Також він розповів, у яких регіонах можуть ввести жорсткі обмеження: "Вінницька область на підході, Закарпатська, Тернопільська і ще низка областей, де сьогодні "помаранчевий рівень"... Звичайно, коли більша частина областей буде в "червоних" зонах, скоріше за все, доведеться повертатися до тієї моделі локдауну, який Україна вже проходила".

Крім того, Шмигаль прокоментував роботу гірськолижного курорту "Буковель", який перебуває у "червоній" зоні. Раніше там повідомили про те, що курорт продовжує свою роботу.

"Із запровадженням червоної зони усі підприємці працюють із дотриманням обмежень, які застосовують у "червоній" карантинній зоні", – зауважив прем'єр.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час години запитань до уряду в парламенті також визнав, що Україна вже вступила до третьої хвилі світової пандемії через розповсюдження коронавірусу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme