Верховний Суд арештував майно заводу Фірташа

Верховний Суд 5 серпня поновив арешт майна підприємства "Рівнеазоту", що належить олігарху Дмитру Фірташу

 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Finbalance.

Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу "Промінвестбанку", скасувавши ухвали Госпсуду Рівненської області і постанову Північно-західного апеляційного госпсуду.

"Суди попередніх інстанцій, розглянувши по суті скарги ПрАТ "Рівнеазот", не перевірили, чи дотримано ПрАТ "Рівнеазот" процесуальний строк, передбачений пункту "а" частини 1 статті 341 Господарського процесуального кодексу України, для подання зазначених скарг", –зауважив Верховний Суд.

Вказані "арештувальні" постанови були винесені держвиконавцем в межах виконання судових рішень в справі №918/1164/15 про стягнення "Промінвестбанком" $45,9 млн заборгованості з ПрАТ "Рівнеазот" як поручителя ПрАТ "Сєверодонецьке об`єднання АЗОТ" (за договором про відкриття кредитної лінії №20-2199/2-1 від 23.07.2013).

Суд також поновив арешт рахунків заводу в банках "Кліринговий дім" і "Альянс".

Нагадаємо, 25 червня 2019 року Верховний суд Австрії схвалив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до Сполучених Штатів Америки.

16 липня Земельний суд Відня призупинив екстрадицію бізнесмена Дмитра Фірташа до США.

Минулого року генпрокурор Юрій Луценко анонсував повідомлення про підозру і проведення слідчих дій у справі стосовно несплати податків підприємствами олігарха Дмитра Фірташа.

Керівник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк повідомив, що Департамент пропонуватиме підприємствам олігарха Дмитра Фірташа добровільно сплатити податковий борг у 500 млн грн.

Водночас суд Європейського Союзу схвалив рішення, яке може відкрити шлях до екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа з Австрії до США.

Довідка. ГПУ встановила, що протягом 2015-2017 років з метою ухилення від сплати податків підконтрольні українському олігарху Фірташу підприємства: ПРАТ "Сєверодонецьке об'єднання Азот", ПАТ "Азот", ПАТ "Рівнеазот" та інші, які входять до бізнес-групи GROUP DF, організували діяльність фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній.

З метою виведення коштів у тіньовий сектор економіки, протягом 2015-2017 років між вищезазначеними підприємствами та страховими компаніями ПРАТ "Страхова компанія "Саламандра - Україна", ПРАТ "Страхова компанія "Дім страхування" та ін., що входять в бізнес-групу Group DF, укладено договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески.

Таким чином, стверджують у ГПУ, було застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme