Соцзахист громадян через підвищення тарифів: Що за рішення ухвалила Рада

Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому проект постанови №4650 про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв'язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги

Соцзахист громадян через підвищення тари…
Фото: Центр захисту киян

За відповідне рішення проголосували 337 народних депутатів, передає Depo.ua.

Документ було створено, зважаючи на економічну ситуацію в Україні, яка виникла внаслідок поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Його метою є вжиття уповноваженими органами державної влади невідкладних заходів у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, спрямованих на:

  • захист прав та інтересів громадян;

  • стабілізацію ситуації на енергетичному ринку;

  • забезпечення досягнення економічного балансу між інтересами громадян та держави.

Йдеться, зокрема, про:

  • збільшення виплат "житлових" субсидій населенню;

  • запровадження державного регулювання цін (тарифів);

  • повернення пільгового тарифу на електроенергію в 90 коп/КВт.год для населення на перші 100 кВт.год;

  • встановлення фіксованого тарифу для власників приватних будинків, які користуються електроопаленням та використовують до 3000 кВт/год на місяць;

Проектом постанови Кабінету міністрів у місячний строк доручається:

  • подати в Раду пропозиції щодо внесення змін до ЗУ "Про Державний бюджет України на 2021 рік" у частині збільшення видатків за бюджетною програмою "Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі";

  • вивчити питання й подати пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою завершення опалювального сезону 2020-2021 рр. на основі системи надання житлово-комунальних послуг населенню, що діяла до 1 січня 2021 року.

Також Рада рекомендує уряду вжити невідкладних заходів щодо соціального захисту населення від підвищення цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги.

 

Які невідкладні заходи рекомендує парламент

1. Спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розглянути можливість:

  • запровадження державного регулювання цін (тарифів), зокрема встановлення граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) до тарифів на житлово-комунальні послуги (з постачання побутовим споживачам теплової енергії, постачання гарячої води, постачання та розподілу електричної енергії і природного газу), з віднесенням цих послуг, до таких, що мають істотну соціальну значущість;

  • внесення змін до фіксованих цін (тарифів) на електричну енергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію, що відпускається населенню, за обсяг, спожитий до 100 кВт·год електроенергії на місяць (включно);

  • внесення змін до фіксованих цін на електричну енергію з метою встановлення окремого тарифу на електричну енергію що відпускається населенню для будинків, обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків, за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць (включно).

2. Удосконалити механізм:

  • підтримки вразливих споживачів у частині відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема в частині критеріїв надання та розміру адресної допомоги для категорій вразливих споживачів;

  • компенсації витрат на оплату послуг із постачання природного газу та теплової енергії у січні 2021 року, понесених вразливими споживачами.

3. Розглянути можливість компенсації витрат, понесених побутовими споживачами, які проживають у будинках, обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинках, на оплату послуг із постачання електричної енергії за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць (включно).

3. Рекомендувати Антимонопольному комітету України (АМКУ) вжити, відповідно до законодавства, заходів щодо недопущення антиконкурентних узгоджених дій та зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку суб'єктами господарювання, що здійснюють надання житлово-комунальних послуг населенню.

4. Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг – у першочерговому порядку розглянути законодавчі ініціативи (та внести за результатами розгляду свої пропозиції), які стосуються:

  • формування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги;

  • механізму надання житлово-комунальних послуг населенню у зв'язку з підвищенням цін (тарифів) на ці послуги.

Зазначається також, що постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

Нагадаємо, дещо раніше уряд запровадив пільги для тих, хто використовує електроенергію для опалення.

Крім того, у Кабміні заявили, що деякі тарифи не підніматимуть до кінця опалювального сезону.

Читайте також: Тепер слідкуйте за платіжками: Чому мери підіграли Зеленському з тарифами на газ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme