Верещук закликала "слуг", які виступатимуть проти прослушки нардепів, скласти мандати

Зміни в Кримінально-процесуальному кодексі України, передбачені законом про статус нардепа, які дають право на обшук депутата, прослушку для ДБР і НАБУ, а також доступ до його банківських рахунків, будуть неодмінно прийняті

Про це заявила народний депутат від фракції "Слуга народу", представник Кабміну у Верховній Раді Ірина Верещук в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ", передає Depo.ua.

"Я це робила свідомо (голосувала за зняття депутатської недоторканності, – ред.). Ми позбавили депутатів недоторканності. Політичний індемнітет – він залишається, але я прекрасно розумію, чим він відрізняється від усіх видів захищеності. І якщо хтось із моїх колег думав, що ми за це проголосували для проформи, то ні – ми йдемо далі і робимо те, що хочуть люди. Я переконана, що ми повернемося до цього законопроекту (№1009 – закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства", – ред.) і проголосуємо за нього", – сказала вона.

Нардеп додала, що "слуги народу" знали, куди йшли і повинні пам'ятати про дані обіцянки.

"Таке голосування (за законопроект №1009, – ред.) буде для них тестом. Це повинно мати пояснення. Не можна пообіцяти, а потім робити вигляд, що ми цього не говорили. У ІХ скликанні так не буде, і якщо хтось цього не розуміє, то краще зараз скласти повноваження", – резюмувала Верещук.

Нагадаємо, 9 вересня Комітет Ради схвалив законопроєкт Зеленського про прослуховування нардепів.

19 вересня партія "Слуга народу" відправила на доопрацювання законопроєкт щодо прослушки нардепів.

Довідка: Законопроєкт №1009 спрямований на удосконалення правового регулювання кримінального процесу як для ефективного здійснення досудового розслідування, так і для надання стороні захисту додаткових гарантій від можливих зловживань з боку суддів, слідчих та прокурорів.

Основними положеннями законопроєкту є:

– вилучення із Кримінального процесуального кодексу України та закону України "Про статус народного депутата України", норми, яка не відповідає Конституції України, та забороняє без згоди Верховної Ради України здійснювати обшук народного депутата України, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції;

– надання Національному антикорупційному бюро України та Державному бюро розслідувань права самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій.

– вилучення змін до Кодексу, які були ухвалені у 2017 році, про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.

Крім того, у законі України "Про Національне антикорупційне бюро України" уточнюються адміністративні повноваження директора Національного бюро, а також встановлюються спеціальні положення для проведення конкурсу на зайняття посад негласних штатних працівників Національного бюро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme