"Слуги народу" відправили на доопрацювання законопроєкт щодо прослушки нардепів

Сьогодні, 19 вересня, Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроєкт №1009, яким скасовуються так звані "правки Лозового", а НАБУ і ДБР отримує право самостійно здійснювати прослуховування чиновників

"Слуги народу" відправили на доопрацюван…

За відповідне рішення проголосували 242 нардепи, передає Depo.ua.

Так, пропозицію направити проєкт закону №1009 на доопрацювання підтримали 226 нардепів від політичної сили "Слуга народу", 14 – із партії "Голос", а також 2 позафракційних народних обранці.

Цьому передувала конфліктна ситуація. Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков двічі зупиняв голосування за ухвалення законопроєкту №1009 в цілому.

Причому вдруге він зробив це, на думку опозиції запізно – система "Рада" зафіксувала результати  – 196 голосів.

Разумков дав висловитися представникам фракцій, після обговорення нардепи відправили на повторне друге читання.

"Каменем спотикання" стали зокрема правки, які стосуються права обшукувати і прослуховувати народних нардепів.

Водночас представниця фракції "Голос" Олександра Устінова, яка висловилась за ухвалення законопроекту в цілому, нагадала, що нардепи раніше дали згоду на зняття недоторканності.

"У мене таке враження залишки тієї Верховної Ради, яка не хотіла голосувати прослушку для НАБУ, яка прийняла "правки Лозового" намагається зірвати зараз голосування. Нас намагаються розвести "як котят", коли розказують, що без санкцій суду нас будуть обшукувати, що будуть затримання без санкції суду. Цього не буде!"

Вона нагадала, що нардепи проголосували за зняття недоторканності "і це було те, що дозволяє санкцію суду і санкцію генерального прокурора обшукувати.

"Треба було думати, коли голосували за зняття недоторканності. Ми взяли на себе відповідальність.. то ж ми маємо зробити наступний крок і пофіксити весь той треш, який був проголосований".

Довідка: Законопроєкт №1009 спрямований на удосконалення правового регулювання кримінального процесу як для ефективного здійснення досудового розслідування, так і для надання стороні захисту додаткових гарантій від можливих зловживань з боку суддів, слідчих та прокурорів.

Основними положеннями законопроєкту є:

– вилучення із Кримінального процесуального кодексу України та закону України "Про статус народного депутата України", норми, яка не відповідає Конституції України, та забороняє без згоди Верховної Ради України здійснювати обшук народного депутата України, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції;

– надання Національному антикорупційному бюро України та Державному бюро розслідувань права самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій.

– вилучення змін до Кодексу, які були ухвалені у 2017 році, про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.

Крім того, у законі України "Про Національне антикорупційне бюро України" уточнюються адміністративні повноваження директора Національного бюро, а також встановлюються спеціальні положення для проведення конкурсу на зайняття посад негласних штатних працівників Національного бюро.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme