UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вбивство Шеремета: Досудове слідство хочуть продовжити

Слідчі у справі вбивства журналіста Павла Шеремета проситимуть Офіс генерального прокурора продовжити терміни досудового слідства ще на чотири місяці — до червня 2020 року

Про це розповів прокурор у справі Сергій Зузак, передає Depo.ua з посиланням на Hromadske.

Такий документ для ознайомлення вручили трьом підозрюваним у справі та їхнім захисникам. За словами прокурора, сторона захисту може подати заперечення.

"Вони можуть подати заперечення впродовж 5 днів, які разом з клопотанням подаються першому заступнику генерального прокурора. Він розглядає клопотання і заперечення та ухвалює рішення, чи продовжувати строк слідства, чи ні. У нього на це є три дні, але не пізніше закінчення строку слідства", — зазначив Зузак. 

Він додав, що строк досудового розслідування у справі спливає 12 лютого. Необхідність продовження строків досудового розслідування, за словами прокурора, обумовлена тим, що рішення про направлення обвинувального акту в суд чи закриття провадження ухвалювати рано.

"Для встановлення істини у справі ще потрібно провести додаткові слідчі дії, експертні дослідження, у тому числі — експерименти, допити тощо", — сказав Зузак.

Водночас адвокат підозрюваної Юлії Кузьменко Владислав Добош зазначив, що вже подав заперечення на клопотання слідчого. 

"Продовження до 6 місяців незаконне, суперечить КПК. Слідчим необґрунтована необхідність такого продовження. Те, що вони зазначають, можна було вже за 3,5 роки зробити без необхідності продовження зараз строку досудового розслідування. Тим більше, що вони тягнуть навмисне з проведенням слідчих дій", — сказав Добош.

Нагадаємо, 17 січня Печерський районний суд Києва допитав трьох свідків у справі підозрюваної у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь.

Як відомо, 12 грудня поліція затримала фігурантів справи про вбивство Павла Шеремета.

Того ж дня в МВС назвали весь список підозрюваних у вбивстві Шеремета: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і подружжя Грищенків.

14 грудня підозрюваним було обрано запобіжні заходи: Дугарь відпустили під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка закрили за ґратами на два місяці.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme