Справа Шеремета: Ще троє свідків підтвердили алібі Дугарь

Печерський районний суд Києва допитав трьох свідків у справі підозрюваної у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь
 

Справа Шеремета: Ще троє свідків підтвер…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua.

Один з них – Денис Громов – колишній військовий 46 окремого батальйону спецпризначення "Донбас" зазначив, що у липні 2016 року він був поранений і проходив лікування у 66 військовому госпіталі у Покровську (колишній Красноармійськ), де працювала Дугарь.

"З 15 на 16 липня у нас було бойове зіткнення, воно продовжувалось майже вісім годин. Почалось десь о сьомій годині вечора і скінчилось на світанку. 16 липня я отримав поранення у вигляді контузії, були забої тканин м’яких. Мене направили до Курахового – пункту медичної допомоги, а після цього перевели до 66 мобільного шпиталю", – розповів свідок.

Також він розповів як і коли вперше познайомився з підозрюваною.

"Коли мене вже поклали до палати, коли лікар сказав, які мені потрібні уколи, крапельниці, то це робила Яна. Чому я її запам’ятав, тому що коли людина отримала відповідні поранення, то ті люди, які їй допомагають – вкладаються у пам’ять на все життя", – сказав свідок.

Водночас, він зазначив, що до цього не знав як її звати, а після того, як побачив стрім із суду першої інстанції – вирішив допомогти. За його словами, Яну він бачив три рази 16 та 17 липня впродовж дня та 18 липня після 17-ї години.

 

Другий свідок – Петро Плебанович – ексвійськовий 46 окремого батальйону спеціального призначення "Донбас". 16 липня 2016 року отримав поранення, був відправлений спочатку до Курахвого, згодом до військового госпіталю №66 у Покровську.

"Вперше я побачив Яну 17 липня 2016 року. Не скажу точно час, було літо, важко зорієнтуватися. Наступного дня вона мені теж ставила крапельницю, навіть уколи, я запам’ятав це тому що в мене з’явилися сильні болі. Був на лікуванні з 16 по 19 липня 2016 року", — розповів свідок та додав, що сам виявив ініціативу свідчити.

 

Третій свідок – Сергій Хомицький розповів, що до госпіталю потрапив близько першої години ночі 17 липня 2016 року. Він був поранений в промзоні Авдіївки.

"Я помітив  Яну, тому що йшов лікар – чи прізвище у нього "Козак", чи позивний – з таким оселедцем довгим. Позаду йшла Яна. В неї була специфічна хода. Вона не так, як дівчата рівно ходить, а як спортсменка. Плюс – у неї на руці було якесь татуювання", – заявив він.

Хомицький додав, що першу операцію йому намагалися провести 18 липня 2016 року. "Ніби провели через три дні. Я там лежав, Яна ходила уколи давала. І лежав поряд військовослужбовець, не знаю хто та з якої бригади, він розповідав, що Яна сирота, що вона нещодавно прийшла", – розповів свідок. 

Він зазначив, що наступного разу бачив Яну на певному заході у Львові в 2017 році. Коли побачив у ЗМІ, що її судять, викликався допомогти.

"Побачив в інтернеті,  в телевізорі, що тут така справа є, вирішив дівчині допомогти. Не можна її кидати під танк", — зазначив Хомицький.

Сама Дугарь у коментарі hromadske зазначила, що впізнала свідка Дениса Громова та зазначила, що вона не покидала частину, адже це просто було неможливо.

Прокурор Сергій Зузак зазначив, що наразі це є алібі Яни Дугарь, достовірність якого вони будуть перевіряти.

Нагадаємо, минулого засідання свідчили два свідки: Василина Плебанович – медсестра 66 військово-медичного госпіталю і Тетяна Панфій (Падалко) – санітар 66 військово-медичного госпіталю.

2 січня слідчі проводили експеримент з підозрюваною у справі Шеремета.

Згодом стало відомо, нібито Дугарь відмовилася від слідчого експерименту.

8 січня стало відомо також, що Дугарь залишили під домашнім арештом.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme