Вбивство Гандзюк: ТСК збирається "прославити" саботажників

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо нападів на активістів обіцяє оприлюднювати прізвища тих, хто не надає інформації і саботує ТСК

Про це заявив голова ТСК Борислав Береза на сьогоднішньому засіданні комісії, передає Depo.ua.

"Пані Закревська (адвокат Гандзюк - ред.) не прийшла, на жаль, хоча ми її запрошували. Запрошення в силі, і ми сподіваємося, що вона з'явиться. Якимсь ігноруванням чи бойкотом вона не допоможе. Немає міського голови. Дуже цікава історія: вчора всі були готові приїхати, а сьогодні не з'явилися. Ми не хочемо влазити в чиїсь компетенції, але якщо ми не будемо отримувати всю інформацію, то ми будемо це оприлюднювати і називати прізвище тих, хто не надає інформації і саботує ТСК", - сказав Береза.

Зазначимо, на засідання не приїхали представники ані Херсонської обласної ради (ні Владислав Мангер, ні Дмитро Ільченко, ні Галина Лишкевська), ані Херсонської обласної держадміністрації (зокрема, голова ОДА Андрій Гордєєв).

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада України схвалила постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів".

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя. З опіками Гандзюк ушпиталили. Напад на чиновницю розслідують як замах на вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Замах на вбивство херсонської чиновниці Катерини Гандзюк розслідують як замовний.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. Вона подякувала за хороші слова на її підтримку і за погані слова, адже вони, за її словами, ще більше мотивують вийти з лікарні. Обпечена кислотою жінка зазначила, що має не дуже гарний вигляд, але він кращий, "ніж вигляд справедливості і правосуддя в Україні".

4 листопада активістка Катерина Гандзюк, яка дістала тяжких опіків під час замаху на неї, померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Того ж дня слідчі змінили кваліфікацію нападу на чиновницю Херсонської міськради, кваліфікувавши його як закінчений злочин.

5 листопада Національна поліція передала кримінальне провадження у справі про вбивство Катерини Гандзюк до Служби безпеки України (СБУ).

Також 5 листопада народні депутати пригрозили блокувати трибуну Ради, якщо не буде створено ТСК.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme