Вадим Денисенко: Провести референдум по Конституції - це наступити на граблі Януковича

Народний депутат від БПП Вадим Денисенко в інтерв'ю depo.ua та прокоментував заяву прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про те, що нова редакція Конституції України має бути затверджена на всеукраїнському референдумі
Depo.Влада
24 березня 2015 12:41
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Провести референдум по Конституції  - це наступити на граблі Януковича
Вадим Денисенко: Провести референдум по Конституції - це наступити на граблі Януковича

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні зробив заяву про те, що нова редакція Конституції України має бути затверджена на всеукраїнському референдумі. Це означає, що референдум відбудеться вже цього року?

Я впевнений, що ніякого референдуму цього року не буде. І розмови про референдум по Конституції - це популізм чистої води.

Чому?

Перш за все, Конституція і зміни, які там плануються, у всякому разі станом на сьогодні, передбачають кардинальну зміну в системі управління державою в принципі. І виносити на референдум потрібно лише базові речі, які можуть викликати якийсь дисонанс в суспільстві: унітарність - федералізм, НАТО - не НАТО. Але станом на сьогодні в суспільстві є абсолютний консенсус щодо всіх особливих питань. Включно із питанням про єдину державну мову. Тому виникає глобальне питання: що ми будемо виносити на референдум?! Не кажучи вже й про те, для чого це взагалі?

А для чого Яценюк робить такі заяви?

Це абсолютна політтехнологія, яка розрахована на те, щоб підготувати електорат "Народного фронту" напевно не стільки до місцевих, скільки до позачергових парламентських виборів.

Взагалі протягом останнього часу, Яценюк регулярно "заходить" на територію Порошенко. Давайте загадаємо, як тиждень тому, він збиравав силовиків і наказував їм прийти в повну бойову готовність. До того, Яценюк робив низку заяв про зовнішню політику и так далі.

Щось тоді насправді має бути з Конституцією?

Заява Яценюка пов'язана з тим, що суспільство справді чекає, коли запрацює Конституційна комісія. Порошенко справді тягне з початком її роботи. Але наскільки я знаю, сьогодні-завтра має бути затверджений список учасників. І перше засідання може відбутися вже наступного тижня. Тому ця заява Яценюка - це заява на випередження.

Алгоритм роботи комісії передбачає поетапну роботу над головними блоками Основного закону. Тобто спочатку децентралізація і судова реформа, а потім все інше. Якщо взяти за основу популістичний підхід "все і зразу", то ми нічого не отримуємо на виході. А провести референдум - це наступити на граблі Януковича, який останні два роки просував цю ж саму ідею.