Вадим Денисенко: Конституція від Сироїд і "Самопомочі" - не більше ніж передвиборчий трюк

Зауваження заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд щодо змін до Конституції України, надіслані нею до Венеціанської комісії, – це передвиборчий хід "Самопомочі"
Depo.Влада
24 червня 2015 22:49
ФОТО: depo.ua
Вадим Денисенко: Конституція від Сироїд і "Самопомочі" - не більше ніж передвиборчий трюк
Вадим Денисенко: Конституція від Сироїд і "Самопомочі" - не більше ніж передвиборчий трюк

Таку думку в інтерв'ю depo.ua обґрунтував народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Вадим Денисенко

Сьогодні стало відомо, що Оксана Сироїд направила до Венеціанської комісії своє бачення змін до Конституції України в частині децентралізації. З чим це пов'язано?

Звичайно, будь-яка людина тим більше народний депутат, може написати свій варіант Конституції, але виникає подив, чому ці зауваження з'явилися саме після того, як були отримані дуже позитивні висновки Венеціанської комісії про той варіант Конституції, який підготовлений робочою групою Конституційної комісії. Тому заява Сироїд - це або нереалізовані амбіції, або передвиборчі ігри.

І що ж це тоді?

Це дуже нагадує передвиборчу акцію, щоб напередодні виборів усім розповідати, що Конституційна комісія, яку своїм указом створив президент, допомагає президенту узурпувати владу. Можна не сумніватися, що про це "Самопоміч" буде говорити під час місцевих виборів. І не треба забувати, що "Самопоміч" хоче дострокових парламентських виборів.

Які перспективи звернення Сироїд до Венеціанської комісії?

Венеціанська комісія засідає лише чотири рази на рік. Останнє засідання було два тижні тому, а наступне буде аж у середині жовтня. Навіть якщо уявити, що комісія за прискореною процедурою розгляне це питання, то рішення буде не раніше, ніж у жовтні, саме тоді, коли, по-перше, будуть місцеві вибори. І по-друге, що не менш важливо, в цей час Верховна Рада буде виходити на підтримку фіналізованого варіанту змін до Конституції у 300 голосів.

Тож зауваження Сироїд - це хороша передвиборча кампанія, яка загорнута в обгортку того, що є погані люди, які хочуть узурпувати владу і такі собі "робінгуди" від "Самопомочі", які за демократію.

Хоча треба розуміти, що Венеціанська комісія ніколи б не допустила узурпування влади. І після схвального Висновку венеціанської комісії розмов про узурпування влади бути не може.