В ЮНІСЕФ побачили загрозу у повільній вакцинації в Україні

Голова представництва ЮНІСЕФ Лотта Сільвандер пояснила, які загрози в собі несе повільна вакцинація від коронавірусу в Україні

Про це вона розповіла у ході всеукраїнського форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді", передає Depo.ua.

"Мені здається, що тут є декілька ризиків. По-перше, ми говорили про питання довіри. Якщо вакцинація не буде проводитися оперативно, і люди помітять, що погана організація, розподіл не спрацьовує, то це вплине негативно на їхню довіру до кампанії, яку проводить уряд", – зауважила Сільвандер.

Вона додала, що з іншого боку будуть певні політично чутливі моменти, не лише всередині України, а й у сусідніх країнах.

"Тому що можуть бути побажання закрити кордони, особливо країни ЄС, які є сусідками України. Це впливатиме на торгівлю, на наукові обміни тощо... Ефект вакцини не буде тривати завжди, і треба буде думати вже про другу хвилю вакцинації", – заявила голова представництва.

Відомо, що 4 лютого генеральний директор Pfizer Ukraine Зоряна Цілик заявила, що причиною того, що наша держава досі не почала вакцинацію, не є геополітичний або націоналістичний фактор. За її словами, потрібно було швидше замовляти препарат.

Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов відмовився це коментувати: "Я думаю, що коментувати чиїсь вислови я точно не збираюся й не буду. Ви в змозі знайти іншу людину, яка буде коментувати".

30 січня стало відомо, що Україна за програмою COVAX отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Цей препарат може зберігатися лише п'ять днів у специфічних умовах. Pfizer може гарантувати ефективність імунізації до 95%, якщо друга ін’єкція буде зроблена не пізніше, ніж за три тижні після першої. 

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що важливо знати

29 січня Міністерство охорони здоров’я презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році. Він передбачає додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. 

Календарний план вакцинації населення України у 2021 році

Як повідомляв головний санлікар Віктор Ляшко, Україна зможе забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), які вже пройшли реєстрацію.

Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов визнав, що Україна не отримає вчасно достатньо вакцин від коронавірусу.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні має стартувати у лютому: Що відомо вже зараз

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme