В уряді розповіли, коли в Україні запровадять обов’язкові пенсійні накопичення

До кінця року Верховна Рада має ухвалити законопроєкт щодо обов’язкових пенсійних накопичень
 

Про це заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні у нас падає коефіцієнт заміщення – зараз він 29%, колись був 57%, а в подальшому буде менше 20%. Тобто людина в майбутньому, маючи зарплату 10 000 гривень, отримає солідарну пенсію не більше 2 000 гривень", – сказала Лазебна.

Вона вважає, що змінити ситуацію можна, підвищуючи податки, єдиний соціальний внесок, а також забирати ресурс на виплату пенсій з інших соціальних видатків.

При цьому Лазебна відзначила, що жоден з рівнів пенсійної системи сам по собі не дасть людям гідного життя в літньому віці. Тому важливо, щоб запровадження другого рівня допомагало зміцненню інших рівнів пенсійної системи – солідарного та добровільних накопичень.

"Для цього правила роботи мають бути однакові для добровільного та обов’язкового накопичення, має стимулюватись конкуренція, не має бути монополій. Тоді людина здійснює свідомий вибір, розуміє, що пенсійні накопичення – її власність, якою вона управляє, звикає користуватись накопичувальними фондами за єдиним правилами, розвиваються добровільні накопичення, людина зацікавлена у "білій" зарплаті, що збільшує надходження до солідарної системи", – зауважила міністр.

Також Лазебна зазначила, що люди повинні мати стимули, щоб показувати всю свою зарплату.

"Якщо ми подивимось на досвід інших країн, то вони створювали стимули, за яких вигідно показувати всю свою заробітну плату – це пенсійні накопичення та медичне страхування Тому ми впевнені, що необхідно до кінця цього року приймати законопроект, який запровадить обов’язкові пенсійні накопичення, щоб наступного року можна було підготуватись технічно, а з 01 січня 2022 року почати внески", – додала міністр.

Нагадаємо, Кабмін хоче уточнити, кого можна вважати людиною похилого віку.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme