Кабмін хоче уточнити, кого можна вважати людиною похилого віку

Кабінет міністрів ухвалив та внесе на розгляд парламенту законопроект, яким пропонується чітко визначити вік, з якого людина може вважатися особою похилого віку

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Урядовий портал".

Зазначимо, що документ про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб похилого віку був оприлюднений урядом.

"Особами похилого віку вважаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, яким виповнилося 60 років. Залежно від вікової періодизації серед осіб похилого віку виокремлюють такі категорії: особи старечого віку від 75 до 90 років включно, довгожителі – особи, вік яких становить більше 90 років", – вказується у проекті закону.

Мінсоцполітики, Мінрегіон, Уповноважений ВР з прав людини разом з науковцями, експертами та представниками громадських організацій проаналізували чинне законодавство у сфері соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку і вирішили, що необхідно врегулювати низку питань.

Зокрема, закон "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку" визначає, що громадянами похилого віку є особи, які досягли пенсійного віку або ж яким до досягнення пенсійного віку залишилося не більше як півтора року.

Водночас, законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" було внесено зміни до закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно з якими набуття права на призначення пенсій залежить від трудового стажу, досягнення пенсійного віку. Це унеможливлює однакове визначення для громадян похилого віку, окрім того, граничний вік виходу на пенсію в 65 років не відповідає активному біологічному віку та стану організму людини.

За даними ВООЗ, вік від 60 до 75 років вважається похилим.

У 2020 році в Україні нараховується 9 978 200 громадян старших 60 років.

Відповідно до узагальненого звіту Мінсоцполітики в територіальних центрах надання соціальних послуг перебуває 25 000 осіб, які належать до 5 групи рухової активності (ліжково хворі); в територіальних центрах надання соціальних послуг перебувають на обслуговуванні близько 1 000 осіб похилого віку з психічними розладами.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"