В УПЦ МП поклялися бути вірними Гундяєву

В Українській православній церкві Московського патріархату виступили проти незалежності від Російської православної церкви
Depo.Влада
16 червня 2016 17:35
ФОТО: depo.ua

Про це заявив керівник прес-служби Української православної церкви Московського патріархату Василь Анісімов, передає depo.ua з посиланням на радіостанцію "Говорит Москва".

"У Української православної церкви бажання відокремитися не було. Це абсолютно абсурдна, незаконна і некомпетентна заява", - сказав він.

Анісімов додав, що депутати Ради не мають жодних законних підстав вимагати відділення, так як УПЦ незалежна від світської держави і не обмежена межами України.

"У нас церква відділена від держави. Внутрішній устрій церкви визначає сама церква. Втручання у внутрішні справи церкви - це антиконституційно, це незаконно, це продовження більшовицької традиції, яка йшла ще з радянських часів", - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні парламентарі ухвалили Постанову "Про звернення Верховної Ради України до Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні".

У відповідь РПЦ назвала Верховну Раду самозваним органом.

Довідка: Українська православна церква (Московського патріархату) входить до складу РПЦ, де має статус самоврядної і володіє правами широкої автономії, але не є автокефальною.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада