РПЦ назвала Верховну Раду самозваним органом

Російська православна церква (РПЦ) вважає грубим порушенням національного та міжнародного права прийняте Верховною Радою звернення до патріарха Константинопольського Варфоломія із закликом визнати незалежність Української православної церкви від Московської патріархії
Depo.Влада
16 червня 2016 17:02
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова відділу РПЦ із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда, передає depo.ua з посиланням на "РБК".

"Замість того, щоб займатися своєю прямою роботою - ухваленням законів, що забезпечують захист гідності українців і зміцнення суспільної злагоди, Рада вирішила стати самозваним органом управління міжцерковних стосунків", - сказав Легойда.

Прийняте Верховною Радою звернення, лише один з прийомів чинення тиску на Українську православну церкву, серед яких спроби прийняти дискримінаційних законів, що регулюють її статус, захоплення храмів і переслідування кліриків.

"Все це - приклади грубого порушення національного та міжнародного права, що заслуговують розгляду в судовому порядку", - заявив представник РПЦ.

Нагадаємо, сьогодні парламентарі ухвалили Постанову "Про звернення Верховної Ради України до Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні".

Також, Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що історичний Всеправославний собор пройде на Криті, незважаючи на те, що Росія не братиме в ньому участі.

Довідка: Українська православна церква (Московського патріархату) входить до складу РПЦ, де має статус самоврядної і володіє правами широкої автономії, але не є автокефальною.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада