В Україні пропонують зробити вихідними Ораза-Байрам і Курбан-Байрам

Держслужба України у справах Криму ініціює організацію вихідного дня на період проведення ісламських релігійних свят Ораза-Байрам і Курбан-Байрам
Depo.Влада
21 червня 2016 12:55
ФОТО: depo.ua

Про це у рамках парламентських слухань з питання реінтеграції Криму у Раді заявила заступник голови служби Зарема Озенбаш, передає depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"З метою виявлення солідарності і духовної підтримки кримськотатарському народу й іншим громадянам України, які сповідують іслам, служба звернулася до Кабінету міністрів України з ініціативою заснування в Україні релігійних свят Ораза-Байрам і Курбан-Байрам з визначенням цих свят як неробочих днів", – зазначила вона.

Таку ініціативу підтримав муфтій України Ахмед Тамім.

"Що ж заважало зробити це раніше? Чому на мусульман дивляться окремо, а на представників інших національностей окремо? Ми б хотіли бачити оновлену Україну, і щоб кожен громадянин відчував себе повноцінним громадянином України, а не громадянином окремої області", – сказав муфтій.

Довідка: Місяць Рамадан (Рамазан) – важливий місяць-свято для всіх віруючих мусульман. Після закінчення Рамадана мусульмани святкують Ораза-байрам. У цей день вони роблять святкову ритуальну молитву, вдягають найкращий одяг, готують традиційні страви, накривають святкові столи, запрошують у гості сусідів, родичів і друзів, здійснюють відповідні гостьові візити з подарунками, радіють і веселяться.
Курбан-байрам – одне з головних свят в ісламському календарі, коли як обряд поклоніння мусульмани здійснюють заклання жертовної тварини. Курбан-байрам також називають святом жертвопринесення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада