В Україні взялися за експертизу голосів із "білоруських плівок" у справі Шеремета

Плівку з голосами оприлюднених аудіозаписів вірогідних розмов керівництва Комітету державної Білорусі, де могли обговорювати вбивство журналіста Павла Шеремета, передали на експертизу

В Україні взялися за експертизу голосів…
Фото: Прес-центр МВС

Як заявив в ефірі "Громадського радіо" заступник очільника Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко, результат буде відомий за кілька тижнів, можливо, місяць, пише Depo.ua.

Заступник Авакова наголосив, що експертиза відбувається за участі українських фахівців з фоноскопічних експертиз. Він додав, що цей процес потребує часу, адже робота складна технічно.

"У випадку з Білоруссю, маю сумніви, що вона сприятиме цьому розслідуванню. Хоча було б добре після встановлення особи, яка присутня на плівках (ймовірно, представник КДБ Білорусі, – ред.) його допитати. Але у мене є великі сумніви, що нам це дозволять зробити", – заявив Геращенко.

Заступник Авакова додав, що нині відбувається узгодження дати і часу з приводу допиту українськими слідчими особи, яка опублікувала докази. Геращенко повідомив, що ця процедура відбувається із залученням третьої сторони – правоохоронних органів країни, на території якої проводиться допит.

"Це міжнародні правові доручення, за якими країна на території якої проживає свідок, дозволяє провести слідчі дії українських слідчих", – сказав заступник Авакова.

Нагадаємо, 4 січня опозиційна організація "Білоруський народний трибунал" і європейське видання EUobserver оприлюднили аудіозаписи, на яких начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів (до чого може бути причетний і де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко), зокрема журналіста Павла Шеремета.

Згідно з даними журналістів, аудіозапис розмов зробили 11 квітня 2012 року в кабінеті тодішнього очільника КДБ Вадима Зайцева, а розповсюдив його та надіслав для розслідування в Україну і Брюссель колишній співробітник білоруського спецназу (підрозділ "Алмаз") Ігор Макар.

Зайцев буцімто обговорював вбивство Шеремета, який тоді жив на Росії, і встановив стеження за ним у Москві. Журналіста планували підірвати, щоб "ні рук, ні ніг не зібрали".

Після публікації аудіозапису Нацполіція повідомила, що отримала інформацію про ймовірних замовників вбивства Шеремета ще в грудні. Українські правоохоронці також отримали дозвіл на проведення слідчих дій в одній з європейських країн.

Водночас у МВС заявили, що версія про причетність спецслужб Білорусі до вбивства Шеремета не вплине на хід справи фігурантів, яких звинувачують у вбивстві.

Повідомлялося також, що екс-співробітник білоруського спецназу Макар готовий свідчити в Офісі генпрокурора у справі Шеремета.

Згодом у МВС сказали, про що говоритимуть з екс-співробітником білоруського спецназу Макаром.

Довідка: Журналіст Павло Шеремет, який працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на радіо "Вести", загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій.

Слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. В Україні одразу ж створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Нині у справі вбивства Шеремета підозрюються п'ятеро осіб, двоє з яких – Андрій Антоненко і Юлія Кузьменко – нібито закладали вибухівку під авто, яким користувався журналіст.

Під час розповіді про перипетії слідства, представник МВС назвав увесь список підозрюваних у вбивстві Шеремета: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і подружжя Грищенків – Владислав Грищенко ("Буча") і Інна Грищенко ("Пума").

Читайте також: Вбивство Шеремета Лукашенком. Що тут не так?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme