"Дозвіл отримано": У МВС сказали, про що говоритимуть з екс-співробітником білоруського спецназу Макаром

У Міністерстві внутрішніх справ (МВС) України готові поспілкуватися з колишнім співробітником білоруського спецназу (підрозділ "Алмаз") Ігорем Макаром

Про це повідомив заступник голови МВС Антон Геращенко в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

"Статус головного, чи не головного свідка – такого статусу немає. Ця особа (Ігор Макар, – ред.) є дійсно особою, яка розповсюдила цю інформацію, і вона буде допитана в якості свідка", – сказав він.

За словами Геращенка, зараз уже отримано дозвіл від прокуратури на проведення допиту особи, яка стала викривачем, або людини, яка опублікувала ці записи.

"Ми сподіваємося на плідну співпрацю з цим свідком для того, щоб дізнатися більше про обставини цих розмов… Ми сподіваємося, що ця особа надасть ще більше інформацію про обставини того, як ці записи були створені, навіщо представникам спецслужб Білорусі було спілкуватися між собою на тему можливого замовлення вбивства Павла Шеремета", – уточнив він.

Водночас, Геращенко зауважив, що нині необхідно перевірити всі обставини ситуації, що склалася, а також провести необхідні експертизи – кому дійсно належать голоси на записі.

"І тут не можна сказати наперед, до чого може привести ця версія", – додав він.

Нагадаємо, 4 січня опозиційна організація "Білоруський народний трибунал" і європейське видання EUobserver оприлюднили аудіозаписи, на яких начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів (до чого може бути причентний і де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко), зокрема журналіста Павла Шеремета.

Згідно з даними журналістів, аудіозапис розмов зробили 11 квітня 2012 року в кабінеті тодішнього очільника КДБ Вадима Зайцева, а розповсюдив його та надіслав для розслідування в Україну і Брюссель колишній співробітник білоруського спецназу (підрозділ "Алмаз") Ігор Макар.

Зайцев буцімто обговорював вбивство Шеремета, який тоді жив на Росії, і встановив стеження за ним у Москві. Журналіста планували підірвати, щоб "ні рук, ні ніг не зібрали".

Після публікації аудіозапису Нацполіція повідомила, що отримала інформацію про ймовірних замовників вбивства Шеремета ще в грудні. Українські правоохоронці також отримали дозвіл на проведення слідчих дій в одній з європейських країн.

Водночас, у МВС заявили, що версія про причетність спецслужб Білорусі до вбивства Шеремета не вплине на хід справи фігурантів, яких звинувачують у вбивстві.

Повідомлялося також, що екс-співробітник білоруського спецназу Макар готовий свідчити в ОГП у справі Шеремета.

Довідка: Журналіст Павло Шеремет, який працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на радіо "Вести", загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій.

Слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. В Україні одразу ж створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Нині у справі вбивства Шеремета підозрюються п'ятеро осіб, двоє з яких – Андрій Антоненко і Юлія Кузьменко – нібито закладали вибухівку під авто, яким користувався журналіст.

Під час розповіді про перипетії слідства, представник МВС назвав увесь список підозрюваних у вбивстві Шеремета: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і подружжя Грищенків – Владислав Грищенко ("Буча") і Інна Грищенко ("Пума").

Читайте також: Вбивство Шеремета Лукашенком. Що тут не так?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme