В Україні створять національний трибунал

Для розслідування злочинів, скоєних проти активістів Майдану і на сході України, створено додаткові слідчо-оперативні групи, а також планується створення національного трибуналу
Depo.Влада
5 грудня 2014 17:32
ФОТО: depo.ua
В Україні створять національний трибунал
В Україні створять національний трибунал

Про це заявив голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко під час зустрічі з членами сімей «Небесної сотні», передає ДеПо з посиланням на Укрінформ.

«Для розслідування злочинів, які були сплановані і здійснені проти учасників Майдану і тепер продовжуються на сході України, має бути створений національний трибунал на законодавчому рівні», - сказав Наливайченко.

За його словами, для цього необхідно внести відповідні зміни до КПК та інші закони.

«Найголовніше, що це дало б можливість об'єднати в єдиний судовий розгляд усі кримінальні провадження, які стосуються або стосуватимуться злочинів проти громадян і держави», - наголосив голова СБУ.

Також стало відомо, що на сьогодні в СБУ, ГПУ та МВС створюються окремі додаткові слідчо-оперативні групи, які шукатимуть кожного, хто не встановлений слідчими діями, виконавця.

Як повідомляв ДеПо, за даними ГПУ, через неправомірне застосування сили правоохоронцями під час Майдану з 30 листопада по 20 лютого в Києві загинуло 77 осіб. Однак зараз підозру у розстрілі «майданівців» оголошено тільки трьом «беркутівцям».

Нагадаємо, ще в березні голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що є всі підстави вважати, що групи співробітників ФСБ Росії брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції в Києві під час масових акцій протесту в лютому 2014 року.