В цьому році в тренді буде відпочинок як явище, можливість змінити обстановку, – Школьний

Як влаштувати економний відпочинок під час пандемії і де шукати цікаві місця всередині країни, розповідає телеведучий Віталій Школьний

Карантинний час і оголошені довгі місяці самоізоляції з початку багатьом з нас видавалися ідеальним періодом приділити увагу рідним і близьким. Варто зізнатися, багато хто з нас, не дивлячись на розуміння всієї серйозності епідемічної ситуації, розраховував зібратися з думками, переоцінити багато чого, відпочити і зблизитися з рідними. На практиці вся ця історія виявилася надзвичайно стресовою і стомлюючою. Безперечно, з цим треба щось робити! Телеведучий каналу "Україна" і великий мандрівник Віталій Школьний розповів, як бюджетно провести літо в межах країни і куди поїхати відпочивати, щоб було одночасно безпечно і цікаво.

Як Ви вважаєте, який відпочинок під час пандемії коронавірусу буде в тренді?

В тренді буде, в першу чергу, відпочинок, як явище і частина календарного року. Напівпорожні вулиці міст, де навіть транспорт почав шуміти тихіше і м'якше, серйозно набридли. Подібна атмосфера, останні кілька тижнів, почала навіть дратувати. Змінити обстановку — важливий запит і просто необхідний ритуал для мільйонів українських сімей. Багатьом з нас підсвідомо хочеться провести тиждень разом, який ну зовсім не нагадував би будинок. Ось що важливо — за час карантину ми так зголодніли за "іншою атмосферою", що навіть тихе передмістя здасться екзотичним островом.

– Де в межах країни порадите відпочити цього літа?

Відпочивати в цьому році виключно в Україні! Ось девіз мого літа, зараз поясню, чому так безапеляційно. У доепідемічні часи, тобто кілька місяців тому, мені здавалося, що знаю якщо не про всі, то про переважну більшість чудових місць в нашій країні. Але! Колеги з редакції СегодняUA в різних куточках України практично щодня готували матеріали про внутрішній туризм. Зізнаюся, з нетерпінням чекав кожен матеріал і з трепетом перевіряв ефірну верстку. Про гори, моря і вітчизняну пустелю ми, звичайно ж, знали, а от про десятки місць, куди з року в рік прагнуть потрапити чаклуни зі всього світу, або печери, де повітря дзвенить, скрипить і пахне чистотою, навіть не здогадувалися! А це все у нас, в Україні, так, так!

– Як можна заощадити на відпочинку?

Важкість, втома та печаль, як спадщина карантину — неприємно. Відсутність грошей та заощадження, які танули не по днях, а по годинах — сигнал того, що відпочинок повинен бути не тільки задоволенням, але і економним. Дізнавайтеся у колег і друзів, що чули і знають, які місця перевірені і раді зробити знижку. Рятувальний варіант для гаманця — на відпочинок в компанії. Чим більше людей — тим дешевше транспорт, менше плата за послуги та економніше влаштовувати супутнє дозвілля. Майже, як у недалекому радянському минулому, кооперація — наше все. Пам'ятайте, важливо акуратно і не пересваритися.

– Ви особисто, коли почнете подорожувати? І яких протиепідемічних заходів будете дотримуватися?

Прийняв рішення, сам вирушати відпочивати не буду. Витягну у серпні батьків на вихідні плюс день-два. Український МОЗ ще в березні склав список рекомендацій, як захистити себе від цього коронавірусу. Маски, особливо ретельне миття рук, дезінфектори та соціальна дистанція — обов'язковими у мене в сім'ї залишаться, як мінімум, до кінця року.

– На вашу думку, де є найбільший ризик заразитися коронавірусом під час подорожі? В яких місцях треба бути особливо уважними?

Ризик підхопити коронавірус, на жаль, істотний всюди. Куди б не відправлялися, слід дотримуватися рекомендацій МОЗ. А взагалі уникайте місць скупчення людей, громадського транспорту, ходіть у відпустці пішки. Як кажуть, в подорожах треба "дивитися ногами".

Які альтернативні варіанти відпочинку порадите тим українцям, яким не по кишені цього року побувати на морі або в горах?

Придивіться до місць в радіусі ста кілометрів від дому. Думаєте, кожен кущ вже знайомий? — це на перший погляд! Відкривайте Інтернет і питайте всезнаючу мережу про рідних краях. Відпочинок же не тільки море, сонце та вкриті густим лісом гори. У Київській області, наприклад, є кілька кар'єрів з блакитною водою, а пагорбів скільки, а місць для кемпінгу! Давайте домовимося, відпочинок влітку — не мандрівки на широку ногу, а економно змінити атмосферу, відкрити нові куточки рідного краю, країни. Звичайно ж, набратися сил, щоб здолати навіть найстрашніші епідемії!

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme