У РНБО пояснили суть указів Порошенка про заходи щодо посилення безпеки країни

Підписані напередодні укази президента України Петра Порошенка повинні підвищити національну та енергетичну безпеку нашої держави і стабілізувати соціально-економічну ситуацію в Донецькій і Луганській областях
Depo.Влада
16 листопада 2014 13:49
ФОТО: depo.ua
У РНБО пояснили суть указів Порошенка про заходи щодо посилення безпеки країни
У РНБО пояснили суть указів Порошенка про заходи щодо посилення безпеки країни

У Раді національної безпеки і оборони України пояснили суть трьох президентських указів, підписаних напередодні, повідомляє ДеПо з посиланням на спікера Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрія Лисенка.

Зокрема, Порошенко підписав указ, що вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державної безпеки». Кабінету Міністрів доручено вжити заходів щодо створення Об'єднаного пункту управління при Міноборони; переглянути норми речового та продовольчого забезпечення особового складу військових формувань і правоохоронних органів України з урахуванням виявлених при проведенні антитерористичної операції (АТО) реальних потреб; визначити порядок обліку захоплених або вилучених одиниць озброєння і військового майна.

Крім того, уряд повинен зайнятися підвищенням боєздатності з'єднань і частин Збройних Сил та Національної гвардії, а також оптимізацією їхнього управління та логістичного забезпечення за рахунок особового складу, озброєння і військової техніки батальйонів територіальної оборони Збройних Сил, резервних батальйонів Нацгвардії, добровольчих батальйонів і рот міліції спецпризначення МВС.

Зокрема, Міністерству оборони доручено розробити за два тижні план створення високомобільних десантних військ як окремого виду Збройних Сил України.

Президент України також підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій і Луганській областях». У документі зазначається, що всі органи, утворені за результатами псевдовиборів в окремих районах Донецької та Луганської областей від 2 листопада, сформовані всупереч Конституції та законам України.

Відповідно до указу, на територіях, контрольованих бойовиками, припиняється діяльність державних установ і підприємств, їхній персонал та майно евакуюються в інші регіони. Також переводяться в іншу місцевість працівники органів місцевого самоврядування.

Крім того, Президент України підписав Указ «Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року».

Кабінету Міністрів доручено забезпечити використання природного газу вітчизняного видобутку виключно для задоволення потреб населення і житлово-комунального господарства в період опалювального сезону 2014/2015 рр. Також уряд має розглянути питання введення з 1 грудня 2014 системи попередньої оплати за споживання енергоносіїв.

Кабінету Міністрів, зокрема, доручено зайнятися питанням стягнення заборгованості з теплоелектроцентралей і теплових електростанцій за спожиту електроенергію, природний газ. А підприємствам, яких визнано банкрутами, слід припинити поставку енергоносіїв.