В МЗС розповіли, коли ЄС розбереться із призупиненням безвізу

Наступного тижня інституції ЄС можуть вирішити питання щодо призупинення дії безвізового режиму
Depo.Влада
31 жовтня 2016 21:50
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5 каналу" заявила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Depo.ua.

"На минулому тижні в нас був такий потужний десант в Гаазі і Брюсселі, ми провели дуже багато консультацій всередині європейських інституцій, і дійсно, дуже цікава ситуація, коли всі готові продовжувати європейські інституції цей діалог і виходити вже на остаточне рішення по початку тріалогу між Європарламентом, Радою ЄС та Єврокомісією, водночас члени ЄС вважають, що це можна зробити тільки після того, як буде остаточно затверджений механізм припинення безвізового режиму", - зазначила вона.

Зеркаль зауважила: "Знову ж таки натикаємось на проблему того, що ми маємо додатково застосовувати важелі впливу на країни-члени Євросоюзу, коли інституції готові для продовження роботи".

Зі слів заступника міністра, інституції ЄС можуть вирішити питання щодо призупинення дії безвізового режиму вже на наступному тижні.

"На наступний тиждень запланований тріалог по припиненню безвізового режиму – це 7 листопада. І якщо 7 листопада вони дійдуть до компромісного рішення, то після цього з'явиться в порядку денному вже позначка щодо розгляду механізму припинення безвізового режиму. Ми в той же час наполягаємо на тому, щоби наше питання було винесене на засідання постійних представників - це рівень послів країн Європейського Союзу, щоб по нам було прийняте таке рішення, як по Грузії після чи перед їх виборами", - відзначила Зеркаль.

Нагадаємо, що в Адміністрації президента упевнені – питання про безвіз все ще може з'явитися у порядку денному Європарламенту.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада