В Мінкульті заявляють, що будуть "тисячі переходів" із УПЦ МП в новоутворену ПЦУ

За словами керівника департаменту у справах релігій, сьогодні у міністерство зателефонували з 6 областей про те, що громади десятками вже збирають збори і готуються переходити

Про це в ефірі "112 Україна" заявив керівник департаменту у справах релігій і національностей Мінкульту Андрій Юраш, передає Depo.ua.

За словами Юраша, тільки сьогодні у міністерство зателефонували з 6 областей і висловили бажання змінити релігійну юрисдикцію.

"Будуть мирні переходи, і їх буде тисячі. Сьогодні нам зателефонували з 6 областей про те, що громади десятками вже збирають збори і готуються переходити. Збирають єпархіальні збори в якійсь з південних областей, є перешкоди, їм навіть надавали приміщення, щоб вони це зробили. Тобто якщо ми хочемо миру – головне визнати реалії. Від суботи ми живемо в інших суспільних і церковних реаліях. Це треба усвідомити, прийняти і замість того, щоб пророкувати, проектувати, започатковувати і вести будь-яку війну, релігійну в тому числі, починати моделі діалогу, моделі порозуміння", - заявив Юраш.

Нагадаємо, митрополит Київський Епіфаній заявив, що очікує від Москви шаленого опору переходу священників до ПЦУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна