У МЗС України заявили про «другу депортацію» кримських татар

Ситуацію, в якій зараз опинилися кримські татари, можна назвати «другою депортацією», заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» речник МЗС України Євген Перебийніс
Depo.Влада
24 вересня 2014 07:37
ФОТО: depo.ua
У МЗС України заявили про «другу депортацію» кримських татар
У МЗС України заявили про «другу депортацію» кримських татар

Про це пишуть «Крым. Реалии», передає ДеПо.

Він зазначив, що навіть лідери цього народу не мають можливості повернутися до Криму, який анексувала Росія. Допомогти кримським татарам уникнути репресій зараз може тільки міжнародне співтовариство, вважає спікер МЗС України.

«Зараз допомога може надійти тільки від міжнародного співтовариства шляхом посилення тиску на Росію. Також ми чекаємо допомоги від російського громадянського суспільства», - сказав Перебийніс.

«Сьогодні весь світ повинен вживати всіх можливих заходів, щоб змусити Росію поводитися в рамках міжнародного права», - заявив він.

Представник МЗС України також додав, що «питання кримських татар буде остаточно вирішене, коли Крим повернеться до складу України».

Переслідування представників кримськотатарського народу стали тенденцією в анексованому Криму. Обшукам і перевіркам з боку російських спецслужб піддаються будинки, школи, медресе, мечеті.

Питання тиску й утиски кримськотатарського населення обговорювалося на конференції ООН з питань корінних народів у Нью-Йорку, де також були присутні національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв і глава меджлісу Рефат Чубаров.