В Криму російські окупанти викликали на допит заступника голови меджлісу

Заступника голови меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза викликають на допит в якості свідка в Головне слідче управління Слідчого комітету РФ по Криму
Depo.Влада
10 грудня 2014 08:58
ФОТО: depo.ua
В Криму російські окупанти викликали на допит заступника голови меджлісу
В Криму російські окупанти викликали на допит заступника голови меджлісу

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на QHA.

За його словами, зустріч зі слідчим призначена на 10 грудня на 15:00. Попередня тема бесіди - акції протесту 3 травня.

«Вчора мені подзвонили і запросили до Слідчого комітету, у справі про 3 травня. Я сказав, що я обов'язково прийду. І ми домовилися зі слідчим на середу на три години», - розповів Чийгоз.

При цьому заступник голови меджлісу зазначив, що, враховуючи арешти і штрафи щодо кримських татар, які почастішали останнім часом, сподіватися «на законність у проведенні подібних заходів» не можна.

«Що я можу очікувати? Враховуючи, що наших співвітчизників незаконно штрафують, «під замовлення» заарештовують, я, звичайно, не можу говорити про те, що можна сподіватися на якусь законність у проведенні подібних заходів. Тому абсолютно йду сам в цей Слідчий комітет, а там Аллах покаже, що буде», - сказав він.

Нагадаємо, акції протесту 3 травня проходили в різних районах Криму у зв'язку із забороною в'їзду до Криму лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. На багатьох кримських татар, які знаходилися в місцях, де проходили акції протесту, були складені адміністративні протоколи.

Потім справи розглядалися в райсудах Криму. Багато учасників даної акції були оштрафовані на значні суми.

Відзначимо, що один з учасників Таїр Смедляєв був затриманий 22 жовтня в м. Старий Крим за участь у зустрічі 3 травня 2014 року лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Йому пред'явлено звинувачення за статтею 318 частини першої КК Російської Федерації «застосування насильства відносно представника влади». Він досі перебуває під арештом.