В Кабміні розповіли, що буде з ціною на газ у наступному опалювальному сезоні

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль переконаний, що необхідність регулювати ринок газу через щомісячні стрибки ціни, уже з другого кварталу поточного року відпаде сама собою

Редактор стрічки новин
В Кабміні розповіли, що буде з ціною на…
Фото: Рixabay

Про це Шмигаль сказав у інтерв'ю виданню "Фокус", передає Depo.ua.

Голова уряду нагадав, що до кінця другого кварталу поточного року в Україні почне діяти річна ціна на газ для населення.

Шмигаль також зазначив, що помилкою роздрібного ринку газу було те, що людям потрібна його прогнозована вартість, адже вони не готові відстежувати ціну і швидко змінювати постачальника.

"Виправлення цієї помилки — запуск усіма постачальниками річного продукту, тоді споживачі будуть розуміти, скільки коштує і буде коштувати газ. А Мінсоцполітики зможе детально підрахувати субсидії", — зазначив Шмигаль.

За його словами, коли взимку ціна на газ різко зросла, люди обурилися несправедливістю тарифу на транспортування. Тому держава встановила прайс-кеп розміром 6,99 грн за куб. м до 31 березня.

"Прайс-кеп — це умови ринку: якщо можеш торгувати нижче зазначеної ціни — торгуй, не можеш — йди з ринку. Таким чином ми забезпечили стабільність. Далі реформа ринку газу продовжиться. До кінця другого кварталу за замовчуванням річний продукт буде основним. А значить, необхідність регулювати ринок через щомісячні стрибки ціни відпаде сама собою", — розповів прем'єр-міністр.

Шмигаль зазначив, що кожен споживач матиме можливість і право перейти на місячний продукт і спробувати протягом 12 місяців управляти ціною на газ у щомісячному режимі.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомив, що у другому кварталі 2021 року в Україні можуть запровадити фіксований річний тариф на газ

Раніше Шмигаль також заявив, що уряд разом з газорозподільчими компаніями та профільним комітетом Верховної Ради працюють над розробкою річних тарифів на газ для українців. За його словами, тариф на рік буде встановлюватися за замовчуванням

Зазначимо, у березні українці платитимуть за газ 6,86 гривні без вартості розподілу

Довідка: Після протестів проти підвищення тарифів на газ для населення 18 січня Кабінет міністрів встановив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубічний метр.

Для споживачів, які мають контракти на постачання газу за ціною нижче 6,99 грн, тарифи не зміняться. Ціна постачальника останньої надії також встановлена на рівні 6,99 гривні за кубометр.

Граничний тариф на розподіл газу не перевищуватиме 1,79 грн за кубометр.

Читайте також: Як обрати постачальника газу 2021: Що потрібно знати і як діяти українцям

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme