В ЄС вимагають негайно звільнити Умерова

Примусове утримання у психіатричній лікарні заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова є грубим порушенням міжнародних стандартів прав людини
Depo.Влада
27 серпня 2016 14:44
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві речника представництва ЄС в Україні, передає depo.ua.

"Ми закликаємо до його негайного звільнення. З огляду на серйозні побоювання щодо стану його здоров’я, невідкладна належна медична допомога повинна бути забезпечена", - йдеться у заяві.

При цьому в ЄС вимагають гарантій безпечного повернення до України усіх її  громадян, яких було незаконно затримано Росією, включно з Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком, засудженими рік тому з грубим порушенням міжнародного права і елементарних норм правосуддя.

Представник ЄС також вкотре заявив про погіршення ситуації з правами людини в Криму та Севастополі з часу їх окупації.

"На права кримських татар було здійснено серйозний наступ внаслідок заборони діяльності Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, та оголошення його "екстремістською організацією", - йдеться у зверненні. 

Нагадаємо, заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова звинувачують у заклику в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла постанову відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Його помістили у відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою

 21 серпня стан Умерова погіршився.

26 серпня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку Умерова. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада