Примусова психіатрична експертиза загрожує здоров'ю Умерова, - Фейгін

Проходження примусової судово-психіатричної експертизи завдасть шкоди здоров'ю Ільмі Умерова, якого в окупованому Криму звинувачують у "сепаратизмі"
Depo.Життя
9 серпня 2016 17:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Марк Фейгін, коментуючи виклик Умерова в суд у справі про призначення йому психіатричної експертизи, передає depo.ua із посиланням на Крим.Реалії

"У нього маса захворювань, із серцем пов'язаних і так далі. Тобто, крім інших речей, які ми зараховуємо до суто каральної медицини, йому проводять масу таких процесуальних дій, які позначаються дуже серйозно на його здоров'ї. І у сторони захисту є обґрунтоване небажання брати участь у такій екзекуції", - повідомив Фейгін.

За його словами, захист доводитиме необґрунтованість клопотання слідства ФСБ про призначення Умерову судово-психіатричної експертизи, проте адвокат готується до позитивного рішення суду. Якщо суд задовольнить клопотання російської ФСБ, то Ільмі Умерова примусово доставлять до медустанови. 

"Його доставлять і з ним буде розмовляти фахівець. Але він може відмовитися з ним розмовляти. Коли ви примусово намагаєтесь змусити людину проходити цю принизливу процедуру, то і ставлення до неї буде таким. Це все, що вони можуть домогтись від Ільмі Умерова та його захисту", - додав адвокат.

Судове засідання щодо призначення судово-психіатричної експертизи заступникові голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову призначили на 11 серпня в підконтрольному Росії Київському районному суді Сімферополя. 

Нагадаємо, у рамках розслідування справи заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова ФСБ призначило три експертизи, в тому числі психіатричну

Умерову пред'явили звинувачення за ст. 280.1 КК Росії - публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії.

У тексті звинувачення зазначено, що Умеров 19 березня 2016 р. в ефірі телеканалу ATR говорив про необхідність повернення Криму і Донбасу під юрисдикцію України. Тому слідчий ФСБ визнав це діями, спрямованими на порушення територіальної цілісності Росії.

12 травня Умерову вручили підписку про невиїзд. Так звана "прокурор Криму" Наталія Поклонська повідомила, що проти нього порушили справу.

20 червня один з адвокатів Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що взявся за захист Умерова.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя