В ЄС визнали, що «Беркут» катував «євромайданівців» зі схвалення влади

Співробітники правоохоронних органів, зокрема бійці спецпідрозділу міліції «Беркут», застосовували насильницькі дії у відношенні до затриманих на Майдані Незалежності на початку 2014 року
Depo.Влада
13 січня 2015 08:27
ФОТО: depo.ua
В ЄС визнали, що «Беркут» катував «євромайданівців» зі схвалення влади
В ЄС визнали, що «Беркут» катував «євромайданівців» зі схвалення влади

Про це йдеться в доповіді Європейського комітету з попередження тортур і нелюдського або принижуючого гідність поводження чи покарання (ЄКПТ), передає INTERFAX.RU.

«Правоохоронні органи, які, ймовірно, жорстоко поводилися з протестувальниками, в основному складалися з членів на даний момент розпущеного спецпідрозділу «Беркут», а також із службовців внутрішніх військ», - наголошується в документі.

У комітеті вважають, що навмисне жорстоке поводження з боку співробітників правоохоронних органів з активістами Євромайдану було схваленим владою методом встановлення порядку і відбувалося ще до передачі затриманих українським слідчим.

Члени ЄКПТ підготували цю доповідь за підсумками візиту в Україну, що відбувся в лютому 2014 року.

Як повідомляв depo.ua, за даними Генпрокуратури України, через неправомірне застосування сили правоохоронцями під час Майдану з 30 листопада по 20 лютого в Києві загинули 77 осіб. В березні-квітні були заарештовані 16 офіцерів колишнього «Беркута», підозрювані у вбивстві протестувальників на Майдані Незалежності в Києві, деякі з них пішли під суд.

В організації розстрілів українські прокурори, зокрема, звинувачують президента-втікача Віктора Януковича та екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.