В ДМС підтвердили: Питання громадянства Саакашвілі вже розглянуті Комісією при президенті

Рішення про втрату Михеїлом Саакашвілі громадянства України поки що не підписане президентом

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Державну міграційну службу.

В Державній міграційній службі підтвердили, що питання громадянства Михеїла Саакашвілі дійсно існує.

"Матеріали стосовно Міхеіл Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії.

За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства", - говориться у повідомленні ДМС.

Натомість речниця Саакашвілі Дарина Чиж, за інформацією УП, заявила, що у них немає інформації про позбавлення політика громадянства.

Нагадаємо, що, за даними радника глави МВС, президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави.

На момент отримання українського громадянства Михайло Саакашвілі у Грузії був звинувачений за чотирма кримінальними справами.

Перша - розгін мирної акції опозиції 7 листопада 2007 року та присвоєння телекомпанії "Імеді" покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. У зв'язку з цими звинуваченнями в серпні 2014 року Саакашвілі був заочно засуджений судом.

Друга справа ґрунтується на звинуваченні Саакашвілі в організації побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі в 2005 році.

Третя справа - про розтрату держкоштів у період з 2009 по 2012 роки на суму, еквівалентну 3,7 мільйонам євро.

Четверта справа стосується звинувачення в зловживанні службовими повноваженнями під час розслідування вбивства співробітника одного з грузинських банків Сандро Гиргвліані в 2006 році.

У разі обвинувальних вирків колишньому президенту Грузії загрожує до 14 років позбавлення волі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme