Ультиматум Яременка: Чому "Слуг народу" штормитиме й далі

Голова комітету ВР із закордонних справ Богдан Яременко, який потрапив у гучний секс-скандал, написав заяву про звільнення з посади. Однак спікеру її передасть лише після рішення фракції. Тобто, шоу має тривати

Політичний оглядач
Ультиматум Яременка: Чому "Слуг народу"…
Фото: Богдан Яременко/Facebook

Яременко написав у "Фейсбук" пост, у якому пояснив своє рішення. "З метою порятунку українського парламентаризму від мене, а української журналістики в особі сайту "Букви" від статтей 163 і 182 Кримінального кодексу України, і з огляду на дрібний політичний шантаж трьох фракцій парламенту, я написав заяву про складення повноважень голови комітету. Написав, бо через Давида Арахамія мені передали, що для трьох фракцій буде достатньо, якщо до 19:00 я повідомлю про заяву про відставку особисто в пості в фб".

Фотокопію заяви він пообіцяв розмістити в коментарях до свого посту. 

"Написати напишу. Але, передам голові Верховної Ради України (перед яким мені за цей безлад дійсно незручно) лише коли і якщо рішення про мою відставку прийме фракція партії Слуга народу, яка мене на цю посаду і рекомендувала (орієнтовно в понеділок через тиждень)", додав він. А ще – привітав Віктора Медведчука, Олега Волошина і "решту.... партнерів з фракції ОПЗЖ, які змогли все це провернути, залишившись формально осторонь шантажу своїх колег з ПЄС, БЮТ і Голосу".

"Також хочу привітати демократично обрану більшість в парламенті з чуйним і уважним ставленням до колег. З інших фракцій", - роздав усім сестрам по сергах фігурант секс-скандалу.

Під його постом розгорнулася гостра дискусія "за" і "проти" складання Яременком своїх повноважень. Однак цікавішими виглядають не їхні суперечки та аргументи, а що буде далі.

Схоже, розуміючи, що з тієї халепи, в яку він потрапив, так просто не виплутаєшся, "герой нашого часу" пішов ва-банк: оголосив про свою заяву в ультимативній формі – написав, але нехай вирішує фракція. Тобто, має відбутися засідання, де вирішиться (або не вирішиться) це кадрове питання. Шанси на те, що воно не вирішиться, досить високі. І зовсім не тому, що "зелені" у цій конкретній історії на боці Яременка.

Справа у тому, що в разі відставки голови комітету його обов’язки виконуватиме перший заступник. Таким є Григорій Немиря, соратник Юлії Тимошенко. Отже, "Слуги" втрачають посаду голови одного із дуже важливих парламентських комітетів. Вони, звісно, можуть запропонувати когось замість відставника, з 13 членів комітету "Слуг" у ньому семеро, але за рівнем фаховості інші з Яременком тягатися не можуть. Також не варто забувати, що у складі цього комітету двоє депутатів з "Голосу", серед них і Святослав Вакарчук, дві депутатки з "ЄС", досвідчені Ірина Геращенко та Марія Іонова, а є ще Юлія Льовочкіна. Простіше кажучи, так просто поставити замість Яременка іншого "Слугу" не вдасться. Тому вірогідніший варіант, що фракція вирішить віддати питання відставки на розгляд самого комітету – як вирішать, так і буде. А там не вирішать, бо "Слуг" чисельно більше.

Є ще один варіант, наступальний: колеги Яременка по політсилі можуть стати на його бік, вимагаючи покарати "Букви" за оприлюднення переписки. І в такий спосіб переключатимуть увагу суспільства зі змісту листування та морального образу свого депутата на тему політичного замовлення проти нього. Це робитиметься насамперед для того, щоб, як можуть думати окремі "зелені", приструнити медійників. Бо переважна більшість скандалів, пов’язаних з президентською фракцією, виникала саме через публікацію журналістами "таємниць листування" - як у скандалах із Радуцьким, Медяником, Яременком, тощо.

Фігурант секс-скандалу апелює до двох статтей Кримінального кодексу. Стаття 163 "Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер" передбачає позбавлення волі від 3 до 7 років, стаття "Порушення недоторканності приватного життя" - від 3 до 5. Це якщо по максимуму. Однак тут є "але". Народний депутат - публічна особа і зйомка його листування була здійснена у публічному місці – в парламенті. Тобто, факт політичного замовлення проти Яременка довести буде неможливо. Тим більше, він не перший із депутатів, хто став знаменитим через пристрасть до листування у смартфоні.

Однак більш вірогідним усе ж виглядає варіант тихого спускання цього скандалу на гальмах і переведення уваги на інші теми. Дві довгограючі - розслідування ГПУ проти соратниці Порошенка Софії Федини за погрози президенту і справа НАБУ, в якій фігурує мер Києва Віталій Кличко (йдеться про можливі крадіжки коштів при реконструкції Шулявського мосту). Обидві за своїм резонансом можуть перекрити секс-скандал з Яременком. Ну, а якщо він, або ще якийсь "Слуга" знову вляпається у щось подібне (шанси цього високі), тоді "органам" доведеться шукати справи, гучніші за ті, в яких фігурують "слуги". Такий собі вічний двигун політичного шоу в країні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme