Українці Канади вимагають від Росії пустити українських лікарів до Савченко

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює глибоке занепокоєння з приводу різкого погіршення стану здоров’я Надії Савченко і закликає міжнародну спільноту чинити тиск на російську владу для надання негайного доступу до неї українських лікарів
Depo.Влада
14 квітня 2016 18:24
ФОТО: depo.ua

СКУ підкреслює, що, відмовляючи у доступі українських лікарів до Надії Савченко, Росія продовжує наражати на небезпеку її життя і порушувати універсальні норми міжнародного права та положення свого чинного законодавства, передає depo.ua з посиланням на expres.ua.

"Міжнародна спільнота мусить діяти негайно з метою недопущення втрати ще одного людського життя в результаті грубого порушення російською владою фундаментальних свобод і основних прав людини", — заявив президент СКУ Евген Чолій.

Нині Савченко роблять крапельниці глюкози та хлориду натрію, завдяки яким Надія тримається. Сьогодні тривалий час до льотчиці не пускали відвідувачів саме тому, що медики ставили їй крапельниці, хоча сама льотчиця просила перенести процедури на час після побачень.

Надія каже, що не хоче чекати ані етапування, ані будь-яких інших кроків, та й втрачає віру у те, що її обміняють. Єдине, за її словами, що може її відмовити від рішучих кроків – це конкретна дата, коли вона виїде додому.

Сьогодні стороні льотчиці видали документи про її медичне обслуговування протягом всіх днів сухого голодування (йде дев'ята доба страйку). Полозов зауважує, що вони підозрюють медиків у фальсифікаціях та свідомому покращені написаного в довідках, але й без цього з документів, каже, видно – її стан сильно погіршується. Без підтримувальних ін'єкцій, впевнений адвокат, Савченко протримається максимум чотири дні.

Погіршило ситуацію та настрій Надії й те, що сьогодні не пустили на побачення сестру Віру. Вона також багато годин чекала під СІЗО і мала пройти до Савченко після адвоката. Але тюремники не дозволили зустріч, аргументуючи "відсутністю дозволу суду". Віра Савченко обурена такими діями, оскільки після оголошення вироку питання дозволів на побачення перебуває у руках тюремників Федеральної служби виконання покарань. 15 квітня Віра таки поїде до суду міста Донецьк, аби з'ясувати питання дозволів на побачення з сестрою.

Як повідомляє depo.ua, 22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських жуналістів  і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини

З 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада