Україна виконує свої зобов’язання за Мінськими угодами – представництво України при ЄС

Україна вносить зміни до Конституції, що передбачені Мінськими угодами, навіть попри те, що проросійські сепаратисти не виконують взятих на себе зобов’язань, а постійне режиму припинення вогню на Донбасі досягти досі не вдалося
Depo.Влада
25 січня 2016 21:41
ФОТО: depo.ua

 Таку заяву у своєму виступі в Європарламенті зробила виконувач обов’язків голови представництва України при ЄС Любов Непоп, повідомляє depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"Не бажаючи того, щоб нас звинувачували у невиконанні положень "Мінська", ми проголосували ці зміни до Конституції, навіть попри те, що й серед громадян України у них не було великої підтримки. Але що ми отримали у відповідь? Вогонь не припинений, відведення важких озброєнь не здійснено, жодного прогресу з іншого боку немає. Але ж ми не можемо постійно односторонньо демонструвати результати, без таких самих кроків з боку представників так званих "ДНР-ЛНР" та Росії", – пояснила дипломат.

Непоп додає, що зміни до Конституції вже пройшли голосування Верховної Ради у першому читанні, але для завершення процесу Україна чекає виконання зобов’язань іншої сторони.

Натомість, заявляє виконувач обов’язків голови представництва України при ЄС, Київ має у своєму розпорядженні інформацію про присутність 9,5 тисяч російських військових на території України та ще 34 тисяч озброєних сепаратистів, що перебувають на Донбасі.

Коли українська армія притримується режиму припинення вогню, обстріли з боку сепаратистських територій проводяться щоденно, пояснює Непоп, додаючи, що, згідно зі звітами спостережної місії ОБСЄ, важке озброєння там відведене не було, бо воно зафіксоване в інших місцях дислокації.

"Більше того, ми маємо достовірну інформацію, що Росія щодня надсилає на українську територію нове озброєння", – пояснює дипломат.

Водночас, додає Непоп, очевидними доказами грубих порушень сепаратистами положення Мінських угод про припинення вогню, є кілька атак, внаслідок яких були взяті кілька сіл, що перебували у так званій "сірій зоні".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада