Україна платить за захист Європи: Яресько пояснила, чому ЄС повинен допомагати Україні

Міжнародна спільнота має надати Україні фінансову допомогу, аби підтримати її у боротьбі за основоположні гуманітарні цінності
Depo.Влада
28 січня 2016 05:55
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю телеканалу France 24 розповіла міністр фінансів Україна Наталія Яресько, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ця допомога - розподіл тягаря. Україна несе тягар воєнних витрат, платить за захист Європи та її основоположних принципів, на яких Європі вдавалося комфортно жити після завершення Другої світової війни – Гельсінські принципи територіальної єдності та суверенітету", - сказала Яресько.

За її словами, Україна платить за це дуже високу ціну, 2як людськими життями, так і територією і фінансовими ресурсами".

"Ми просимо наших партнерів про підтримку. Не безоплатну допомогу, а підтримку кредитами, що дозволять подолати нинішній складний період", - наголосила міністр фінансів.

Вона також нагадала, що багато країн вже внесли свій вклад у підтримку України та продовжують це робити.

"Ми вже почули про виділення США додаткових кредитних гарантій на $2 млрд, очікуємо $1.8 млрд. від ЄС, 500 млн євро від Німеччини, Японія оголосила про фіскальний пакет на $300 млн. Ми по-троху накопичуємо необхідні фінанси, але хотіли б просуватися у цьому питанні швидше", - підсумувала Яресько.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада