Україна підписала угоду про постачання урану до Австралії

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин підписав угоду між урядом України та урядом Австралії про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях
Depo.Влада
31 березня 2016 19:51
ФОТО: depo.ua

Про це відомство повідомляє у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Підписання пройшло в рамках робочої поїздки української делегації на чолі з президентом Петром Порошенком до США для участі у Вашингтонському саміті з ядерної безпеки.

У Міненерго підкреслюють, що угода про співробітництво з Австралією створює передумови для постачання урану до України з метою його використання в атомній енергетиці.

"Таке співробітництво вкрай важливе для України з огляду на потребу диверсифікації поставок ядерного палива та зменшення залежності України від Російської Федерації в галузі атомної енергетики", - кажуть у відомстві.

При цьому зауважується, що Австралія є одним із основних постачальників урану та має аналогічні угоди з такими країнами: Канада, США, Китай, Франція, Індія, Японія, Південна Корея, Великобританія та РФ.

Зокрема, Україна та Австралія домовились про напрями співробітництва, серед яких - передача ядерних матеріалів; фундаментальні та прикладні дослідження, розробка, проектування, будівництво, експлуатація та виведення з експлуатації дослідницьких реакторів, атомних електростанцій та інших установок ядерного паливного циклу; поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами; ядерна безпека, радіаційний захист та захист навколишнього середовища; геологічні та геофізичні пошуково-розвідувальні роботи, розробка, виробництво, подальша переробка та використання уранових ресурсів тощо.

"Ядерні матеріали, неядерні матеріали, обладнання, компоненти та технології, що підпадають під дію цієї угоди, використовуються лише в мирних цілях та не можуть використовуватися для виробництва ядерної зброї або інших ядерних вибухових пристроїв, для наукових досліджень або розробки ядерної зброї або будь-яких інших ядерних вибухових пристроїв, або використовуватися у будь-який спосіб для досягнення будь-яких воєнних цілей", - наголошують в Міненерго.

Володимир Демчишин підписав Угоду між Урядом України та Урядом Австралії про співробітництво в галузі використання ядерн...

Опубліковано Міністерство енергетики та вугільної промисловості України 31 березень 2016 р.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада