Україна перетворюється на Південний В'єтнам

Питання - чи варто Україні погоджуватися на колоніальну залежність від США, на разі не стоїть. Схоже, вибору в України вже немає
Depo.Влада
9 березня 2016 12:48
ФОТО: depo.ua
Україна перетворюється на Південний В
Україна перетворюється на Південний В'єтнам

Одна з головних новин святкових днів - екс-посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив, що "із Києва надходить усе більше інформації, що міністр фінансів Наталія Яресько буде призначена прем'єр-міністром країни. Можливо, вже на цьому тижні". Само собою зрозуміло, що Пайфер знає про що говорить, адже, його статус досить високий. Але не це головне. Головне, що він вирішив поділитися, по суті, конфіденційною інформацією публічно, що означає лише одне - у такий відносно "дипломатичний" (тепер залишилося, щоб тільки чинний посол США в Києві заявив -"я чув, що цього тижня Яресько стане прем'єром") спосіб США дають зрозуміти вже геть нетямущим - Яценюка у відставку, а на його місце - Яресько. Що це означає для України?  

По-перше, в США втомилися вже бавитися з українською політичною елітою у "піжмурки" і почали відверто диктувати свої умови. По-друге, український істеблішмент, з урахуванням західної допомоги, змушений не лише погоджуватися з цим диктатом, а і робити вигляд, що усе це йому подобається. По-третє, і що найголовніше, схоже, українцям вже до лампочки ця вся вистава - за великим рахунком їм байдуже, хто "користуватиметься" країною американські компанії чи місцеві пройдисвіти, а третього шляху поки не видно. І, останнє, місцеві пройдисвіти, звісно, погодяться на Яресько, але команду їй підберуть місцеву і жодного прориву не станеться. І вся ця історія дуже нагадує одну з найбільших геополітичних та військових поразок США - проект Південний В'єтнам.

США майже 20 років вкладали мільярди дотацій у цей проект, влаштували кілька переворотів в Сайгоні, щоб замінити крадіїв на інших, як потім з'ясовувалося... злодіїв, посилали зброю і солдат, але проект, який не мав внутрішнього стрижня, власного мотора, місцевої еліти зацікавленої у його розвитку, програв. І головна проблема Південного В'єтнаму була не лише у відсутності своєї еліти, а і в зневіреності його громадян у майбутньому цього проекту. Власне, подібне зараз відбувається і з Україною. Патріотично налаштовані українці вже не вірять лідерам країни, але після піврічного керування урядом Яресько не буде довіри й до "вашингтонського обкому".

Подібна ситуація була в країні в 2010 році, коли багато патріотично налаштованих українців відмовилися вибирати між Януковичем та Тимошенко і в результаті перемогли ті, кого ми тепер називаємо "ватники". І зараз реванш "ватників" як ніколи близький, що доведуть, наприклад, вибори в Кривому Розі. І якщо зараз не знайти третього шляху між колоніальною залежністю від США і керівництвом місцевих пройдисвітів, то з часом Україна перетвориться на "сіру зону" між Заходом і Росією, якщо не зникне взагалі як Південний В'єтнам.  Зрештою, обидва варіанти влаштовують Путіна. Перший він вважатиме нічиєю, а другий - своєю перемогою. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада