Україна передала Нідерландам частину викрадених картин

Україна передала Нідерландам картини голландських художників ХVII-ХVIII століть, викрадені в 2005 році з музею Західної Фрісландії у місті Горн
Depo.Влада
16 вересня 2016 14:11
ФОТО: depo.ua

Передача відбулася в посольстві Нідерландів в Києві за участю генпрокурора Юрія Луценка, передає depo.ua.

"Є задоволення особисто побачити результат своєї роботи. Я хотів би привітати в першу чергу СБУ, яка після 10-річної крадіжки змогла протягом 10 місяців свого розслідування повернути на батьківщину цю красу. Ми бачимо шедеври голландського живопису, відомого на весь світ мистецтва, які повинні приносити задоволення не окремим злодіям, а всьому людству. Нам приємно брати участь у поверненні цих картин. Я хотів би привітати директора галереї, яка зможе дарувати красу відвідувачам світу", - заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Мені приємно бути в цьому посольстві не з трагічною місією покладання квітів пам'яті жертв збитого літака, не з метою співпраці з офісом генпрокурора Голландії в цьому трагічному випадку. Є прекрасна можливість подарувати красу і врятувати світ, яка випадає нечасто, ми будемо з радістю робити і таку частину своєї роботи", - додав він.

За словами Луценка, це не всі картини і у ГПУ сподіваються, що інші картини будуть повернені таким же успішним шляхом.

"Розкривати джерело і механізми отримання картин є недоцільним", - додав він.

Нагадаємо, що з музею в місті Горн (Нідерланди) в 2005 році було викрадено двадцять чотири картини і 70 срібних старожитностей вартістю майже 10 мільйонів євро.

У липні 2015 р. на сайті музею з'явилася інформація, що двоє людей, які представилися учасниками українського добровольчого батальйону, поінформували голландське посольство в Києві, що вони мають повну колекцію картин, викрадених з музею. Зазначалося, що викрадачі просили викуп за картини в розмірі 50 млн євро. За оцінками експертів, вартість викраденої колекції становить близько 500 тис. євро.

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада