Україна не планує "відкривати воду" Криму до кінця окупації

Вода з Північно-Кримського каналу не повинна надходити на півострів, поки він перебуває під окупацією Російською Федерацією
Depo.Влада
21 квітня 2016 12:17
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі Радіо "Крим.Реалії", заявив заступник голови Держслужби України у справах Криму й Севастополя Зарема Озенбаш, передає depo.ua.

"Ми в жодному разі не повинні, держава Україна, вирішувати ті питання, ті проблеми, які виникають перед окупаційною владою. Саме тому ми перекрили канал, і вода в Північно-Кримський канал, я сподіваюся, не буде надходити. Сподіваюся, дамба (у Херсонській області – ред.) буде добудована. Вона вже побудована, її залишилося добудувати. І вона витримає весь той потік води, який збереться в Херсонській області, у Каланчаку. І вода, справді, надходити не буде", - заявила вона.

Нагадаємо, що тимчасова дамба в руслі Північно-Кримського каналу побудована 2 роки тому, після того, як до Криму перестала надходити вода каналом. Її звели для того, щоб утримувати воду на рівні, необхідному для зрошення полів у Херсонській області.

Раніше заявляли, що Херсонська область отримає з держбюджету 50 мільйонів гривень на будівництво спеціальної затулки у Північно-Кримський канал, яким вода з Херсонської області надходить на територію анексованого Криму

Вода, яка надходить із материкової частини України, забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра, ця вода використовувалася для поливу сільгоспугідь.

Після анексії Криму Росією в лютому-березні 2014 року подачу води каналом припинили.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада