Україна може в червні прорватися на переговори з НАТО через блок Угорщини

Засідання комісії Україна – НАТО, яке заблокувала Угорщина через "мовний" скандал, може відбутися в червні

Про це повідомив глава місії України при НАТО Вадим Пристайко, передає "UA:Перший", передає Depo.ua.

"Ми запропонували Угорщині це питання винести за межі НАТО та обговорювати його напряму між нашими країнами. Нагадаю, що ми вже владнали подібні розбіжності із Польщею і майже домовилися із Румунією. Про це саме ми пропонуємо і Угорщину. Більше того - ми врахували висновки Венеційської комісії у нашій річній національні програмі та внесли їх в документ", - зазначив Пристайко.

За його словами, у квітні на зустріч міністрів закордонних справ НАТО може поїхати голова українського МЗС Павло Клімкін. Також на безпековій конференції у Мюнхені, яка відбуватиметься 16-18 лютого 2018 року, президент України Петро Порошенко має зустрітися із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. Сторони, говоритимуть і про відновлення роботи комісії, і про ситуацію на Донбасі. Президент може запропонувати зустріч із НАТО на рівні глав держав.

Нагадаємо, що вчора представники угорської меншини повідомили, що не братимуть участі у консультаціях щодо мови освіти, які були заплановані на 14 лютого.

13 лютого 2018 року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Україну та Угорщину знайти рішення "мовного питання".

Разом з тим Столтенберг наголосив на необхідності прислухатися до рішення Венеційської комісії, у рекомендаціях якої є можливе рішення проблеми. У Міністерстві освіти і науки зазначили, що врахували рекомендації Венеціанської комісії щодо мови навчання у приватних школах, які матимуть право мову освіти обирати самостійно.

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

25 січня в Угорщині заявили, що Україна має надати юридичні гарантії реалізації нового закону "Про освіту".

У лютому Угорщина, шантажуючи Київ щодо мовного питання, заблокувала комісію Україна - НАТО з питань оборони.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme