Україна лише на 3% підготувалася до асоціації з ЕС

Україна виконала 13 із запланованих 488 завдань у рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом
Depo.Влада
31 березня 2015 17:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків, звітуючи про результати засідання Національної ради реформ, передає Радіо "Свобода".

"Всього в Угоді про асоціацію 488 завдань. Із них зі строком виконання до квітня цього року - 44. На сьогоднішній день виконано 13. У процесі виконання - 80 і в той же час відсутня інформація в публічному доступі про 393 завдання. Ми розуміємо, що Угода про асоціацію повинна виконуватися протягом тривалого періоду, вона розбита по кварталах. Наступний звіт буде підготовлений урядом на 20 квітня", - розповів Шимків.

За словами заступника глави АП, не виконали план з імплементації законодавчих актів в рамках угоди з ЄС п'ять відомств: Мінекології, Міненергетики, Мінфін, Адміністрація з державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Держагенство з енергоефективності й енергозбереження.

Серед невиконаних завдань Шимків зазначив систему електронних закупівель, яку повинні використовувати всі міністерства.

"На жаль, є ряд міністерств, які не розпочали навіть розглядати перспективу використання цієї системи. Це Міністерство внутрішніх справ, Міністерство культури, Міністерство освіти і науки, Міністерство регіонального розвитку і Міністерство фінансів. Інші міністерства в процесі запуску", - уточнив він.

Крім того, Шимків нагадав про необхідність призначення віце-прем'єра з євроінтеграції.

Як повідомляв depo.ua, Україна і ЄС підписали Угоду про асоціацію у 2014 році. У повному обсязі вона набуде чинності після ратифікації всіма сторонами, тобто всіма 28 країнам-членами Євросоюзу. Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію 16 вересня 2014 року.