Україна готується розірвати торгівельні відносини з Кримом та "ДНР-ЛНР"

Уряд підготував постанову про розрив торговельних відносин з окупованими Кримом та Донбасом
Depo.Влада
6 грудня 2015 15:48
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу повідомив народний депутат України, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає depo.ua з посиланням на "Тиждень.ua"

Парламентарій розраховує, що цей документ буде прийнятий на засіданні Кабінету міністрів України в середу.

Чубаров повідомив, що Кабінет міністрів України завершив розробку проекту постанови про обмеження поставок товарів, робіт і послуг на тимчасово окуповані й непідконтрольні центральній владі території України.

"Можу сказати, що урядом підготовлено та погоджено з усіма сторонами проект постанови про обмеження поставок окремих товарів, робіт і послуг з тимчасово окупованої території на решту території України, або з решти території України на окуповану територію", - заявив він на брифінгу в неділю в Києві.

Чубаров підкреслив, що з прийняттям цієї постанови повністю припиняються торговельні відносини (торгівля, постачання товарів, послуг) з материкової України на територію Криму та інших тимчасово окупованих територій.

Разом з тим, він додав, що згідно з документом, який є у нього на руках, будь-яка особа може перевозити товари, проте їх еквівалент не повинен перевищувати 10 тис. грн і сумарна ціна яких не перевищує 50 кг на одну особу.

Також, зазначив Р.Чубаров, у проекті постанови враховані винятки: "Це коли буде завозитися гуманітарна допомога, яка надається міжнародними гуманітарними організаціями".

Парламентарій розраховує, що даний документ буде прийнятий на засіданні Кабінету міністрів України в середу.

Він додав, що учасники громадської блокади будуть зберігати свої пости на всіх трьох переходах на адмінмежі з Кримом і спостерігатимуть за тим, щоб норми постанови виконувалися.

"Як тільки постанова буде прийнята, учасники громадської блокади не будуть безпосередньо додивлятися автомобілі ... вони будуть спостерігати за тим, як оглядають автомобілі ті, хто уповноважений", - сказав він.

Р.Чубаров додав, що питання електроенергії, яка поставляється в Крим, не є питанням розгляду даного проекту постанови.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада