Українцям пояснили, чому взимку за газ доводиться платити більше

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв пояснив, чому взимку українцям доводиться платити за газ значно більше, хоча влітку він закуповується державою за значно нижчою ціною

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Українцям пояснили, чому взимку за газ д…
Фото: Рixabay

Про це він сказав в ефірі "Україна 24", пише Depo.ua.

"Є класичні сезонні коливання цін на багато товарів. Взимку зростає ціна, як правило, на енергоресурси, на овочі, фрукти – це дуже класична ситуація", – сказав Коболєв.

Він наголосив, що "Нафтогаз" у 2020 році пропонував всім бажаючим споживачам отримувати газ протягом року за фіксованою ціною понад 4 гривні за кубічний метр, що планує робити у цього року. 

"Ми будемо пропонувати уряду й регулятору наступного року зробити фіксовану ціну на газ обов'язкову для всіх газових постачальників. І тільки ті клієнти, ті споживачі, які вважають за необхідне перейти на місячну ціну, які не хочуть фіксувати ціну на увесь рік, повинні зробити такий свідомий вибір, повідомити про це свого постачальника і перейти на коливаючу ціну", – наголосив він, додавши, що у такій ситуації всі газопостачальники розумітимуть, яка кількість клієнтів хоче мати фіксовану ціну газу.

Голова "Нафтогазу" додав, що це допоможе "купити під цих клієнтів недорогий газ влітку, закачати його у сховища й продавати протягом усього необхідного періоду" за нижчою ціною.

Водночас напередодні виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що його відомство не має точної інформації про те, скільки газу зберігається в підземних сховищах НАК "Нафтогаз України".

"Загальні цифри є. Непрозорість полягає в тому, що публіка не знає, скільки газу "Нафтогазу" в підземках. Мало того, там є теж два режими – митний склад і немитний склад. І цієї інформації немає. Мало того, я навіть розкрию секрет, я запитав у своїх співробітників, бо потрібно було на Кабмін подавати документи. Мені сказали, що "Нафтогаз" навіть Міненергетики не надає такі дані", – обурився Вітренко.

Ціна на газ в Україні: як влада "бореться" з тарифною кризою

Після того, як українців "потішили" новиною про зростання вартості постачання та транспортування природного палива з 1 січня 2021 року, країну охопила хвиля протестів. У різних населених пунктах люди перекривали дороги з вимогою до влади почути їх та встановити притомні ціни на комунальні послуги. Але уряд почув громадян лише ближче до середини січня.

Так, під час засідання Кабінету міністрів 13 січня прем'єр Денис Шмигаль заявив, що в Україні у зв'язку з карантином через пандемію коронавірусу таки буде знижено ціну на газ. 

Вже 18 січня Кабінет міністрів встановив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубічний метр. Для споживачів, які мають контракти на постачання газу за ціною нижче 6,99 грн, тарифи не зміняться. Ціна постачальника останньої надії також встановлена на рівні 6,99 гривні за кубометр. Крім цього, стало відомо, що граничний тариф на розподіл газу не перевищуватиме 1,79 грн за кубометр.

Також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що штрафи та пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть.

Нагадаємо, раніше у Кабміні сказали, коли українці отримають платіжки зі зниженою ціною на газ.

Читайте також: Як обрати постачальника газу 2021: Що потрібно знати і як діяти українцям

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme