Українців, які записались через "Дію", хочуть вакцинувати позачергово

В Україні змінять план вакцинації, щоб якнайшвидше щепити громадян, що записались через портал "Дія"

Журналіст стрічки новин
Українців, які записались через "Дію", х…
Фото: Рixabay

Відповідне доручення міністру охорони здоров'я Максиму Степанову дав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу Офісу президента.

Як додається, Кабмін працює над тим, щоб Україна швидше отримала обіцяні вакцини від COVID-19. Зокрема йдеться про домовленості не лише в межах програми COVAX, а й щодо вакцин Covishield, Sinovac, Pfizer.

Що відомо про вакцинацію від коронавірусу в Україні

Вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. 

Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. 

Вакцинація відбувається поетапно. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим: лікарів, військових, літніх людей та соціальних працівників.

Після старту вакцинації Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів

Повідомлялося також, що МОЗ може змінити план вакцинації, включивши до нього якнайшвидше працівників критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність країни.

План вакцинації проти коронавірусу

Важливо, що COVID-щеплення в Україні – добровільні та безоплатні.

Дізнатися більше про кампанію з вакцинації можна на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua, або ж у контакт-центрі МОЗ за телефоном 0 800 60 20 19

Крім того, Depo.ua переклав інструкцію до CoviShield, у якій вказано, що препарат створений для активної імунізації людей, старших 18 років, від коронавірусної хвороби. Ефективність і дані щодо безпеки наразі лімітовані для людей, старших 65 років. Безпека та ефективність для дітей та підлітків (віком до 18 років) ще не встановлені.

Протипоказанням є чутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.

Все про вакцину CoviShield

29 січня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році.

Згодом член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій повідомив, що в Україні хочуть змінити схему вакцинації проти коронавірусу.

Крім того, для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцинації препаратом CoviShield було ухвалене рішення про тримісячний інтервал між дозами замість 28 днів. 

З 22 березня в Україні розпочалася чергова ланка другого етапу вакцинації, в межах якої до організації кампанії з імунізації, окрім мобільних бригад, додаються ще і стаціонарні пункти щеплень.

До процесу вакцинації також залучаються сімейні лікарі.

Читайте також: Скільки ви чекатимете на свою вакцину від коронавірусу (КАЛЬКУЛЯТОР)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme