Український молодіжний фонд і ґранти для організацій: Рада ухвалила новий закон для молоді

Народні депутати ухвалили в цілому законопроект №3718 "Про основи молодіжної політики", який має забезпечити фінансування важливих проектів і допомогти отримати житло молодим сім'ям
 

Журналіст стрічки новин
Український молодіжний фонд і ґранти для…
Фото: Рixabay

Документ підтримали 321 народний обранець, пише Depo.ua.

Для опікування молоддю буде створено при уряді дорадчий орган – Національну раду з питань молоді, а також молодіжні ради при місцевих органах для забезпечення участі молоді у громадсько-політичному житті. Вона складатиметься з восьми осіб, по одній з них визначать президент України та комітет ВР (той, до предмета відання якого належать питання молодіжної політики). Ще двох визначить центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію молодіжної політики. Решту складу з чотирьох людей оберуть з-поміж молодіжних і дитячих громадських об'єднань, а також органів студентського самоврядування та молодіжних рад – на конкурсній основі.

Серед іншого, законопроектом передбачена ініціатива надання молоді пільгових кредитів на здобуття вищої освіти (йдеться про у заклади професійної передвищої та вищої освіти незалежно від форми власності та сфери управління). При цьому ставка залежатиме від того, чи мають молоді люди дітей, чи ні. Молодь без дітей сплачуватиме кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3% річних від суми заборгованості по кредиту. Молоді громадяни, які мають одну дитину, звільняються від сплати відсотків за користування кредитом. Щодо тих молодих людей, хто має двох дітей, то тут 25% боргу буде погашено коштом платників податків. Трьох і більше – 50 відсотків суми зобов'язань за кредитом.

Також документ має на меті створення Українського молодіжного фонду, який буде профільно займатися грантовою підтримкою молодіжних організацій, рухів. В нього мають перейти близько 50 млн гривень, закладених на дитячі та молодіжні організації. До того ж створення окремої інституції дасть можливість адвокатувати додаткове виділення коштів з бюджету.

Зазначимо, що однією з основних новацій законопроекту було встановлення віку молоді 14-29 років (раніше верхня межа віку молоді була 35). Однак після дискусії комітет Верховної Ради (Комітет з питань молоді і спорту, – ред.) проголосував за те, щоб залишити загальну межу на позначці 35 років.

Нагадаємо, що відповідний документ у першому читанні парламент ухвалив ще у липні 2020 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme