Українська стіна: захист від ворогів чи відмивання грошей?

Політолог, народний депутат, громадський діяч і жителі Києва розповіли ДеПо, що вони думають про рішення українського уряду побудувати стіну між Україною і Російською Федерацією

Українська стіна: захист від ворогів чи…

Віктор Небоженко, політолог: Якщо вже про зайців і їжаків заговорили, треба будувати

Стіна буде перебувати під контролем міжнародних організацій, і за будівництвом спостерігатимуть іноземні фахівці, які вже раніше займалися подібними проектами.

Важко буде в такій ситуації гроші розкрадати. Якщо все довірять нашим чиновникам, то це буде страшно.

Будувати стіну обов'язково треба, потрібна лінія Мажино (система французьких укріплень на кордоні з Німеччиною, побудована, щоб стримувати передбачуваний наступ німецьких військ, - ред). Без цього нас не візьмуть до жодного міжнародного співтовариства.

А якщо в Росії здійнялося виття і там заговорили про зайців і їжаків, які не зможуть перетинати кордон разом із російськими танками і «Градами», значить точно пора починати будівництво.



Геннадій Москаль, народний депутат України: Є вила, буде лопата


Куди треба з'явитися з лопатою? Скажіть адресу, і я піду! (сміється).

А якщо серйозно, то звідки брати на це будівництво гроші, якщо казначейство нічого не пропускає? Нам дадуть кредити? Так ми й без того отримуємо новий кредит, щоб старий віддати.

І ще питання: Шишолін (заступник голови Держприкордонслужби України Павло Шишолін, - ред) не приховує, що ця стіна танк втримати не зможе. То який тоді сенс у ній?

Я вважаю, стіна - це проект політичний. Є вила у нас як символ партії, ну, буде тепер ще й лопата...


Євген Комаровський, лікар, кандидат медичних наук: Це політичний фуфломіцин


Є величезна кількість ліків, які абсолютно нічого і нікого не лікують, але успішно продаються, оскільки збагачують виробників і задовольняють саму потребу людей у лікуванні, втілюють у життя класичний ментальний принцип «ну треба ж щось робити». Я називаю такі ліки фуфломіцинами.

На моє глибоке переконання, декларовані плани про викопування довжелезної ями на кордоні між Україною і Росією - це політичний фуфломіцин, який може збагатити яморозробників, але жодної справжньої проблеми вирішити не може!

Це імітація активності, це відволікання (сил, засобів, уваги) від дійсно реальних і головне розв'язуваних проблем. У нас безвізовий режим з країнами, де постійно знаходять дикий вірус поліомієліту, а у поліклініках гострий дефіцит вакцин. Так може, ямокопачі почекають?


ДеПо також розпитав жителів Києва, як вони ставляться до будівництва «Великої української стіни».

Більшість опитаних жителів міста вважають, що якась кількість грошей під час будівництва буде розкрадена, але це не привід нічого не будувати.

Нагадаємо, 12 червня громадська організація «Українська національна ідея» виступила з ініціативою звести за 4 млрд доларів Велику українську стіну на кордоні з Росією. Гроші планувалося зібрати за допомогою благодійних внесків. 

Через пару днів після цього глава Дніпропетровської ОДА, олігарх Ігор Коломойський заявив, що за півроку реально звести вздовж 1920 км кордону сталеву загорожу з колючим дротом, по обидва боки від стіни викопати рови, а всю нейтральну територію замінувати. Відповідний проект передали у адміністрацію президента України.

25 червня уряд України прийняв рішення з інженерного облаштування кордону з Російською Федерацією.

5 вересня в Держприкордонслужбі розповіли, як будуть будувати «Стіну» між Україною та РФ. На першому етапі планується провести облаштування ділянок, які знаходяться поза зоною конфлікту і активних бойових дій - йдеться про Чернігівську, Сумську та Харківську області, а також про північні райони Луганської області, які межують із Харківською.

На морській ділянці кордону буде єдина система оптико-електронного спостереження, а також фортифікаційні споруди, які не допустять безперешкодної висадки на територію України.

Реалізація другого етапу проекту «Стіна» може бути розпочата після закінчення бойових дій. Тоді й облаштують решту 400 км україно-російського кордону.

Тим часом, Мінприроди Росії заявило, що стіну будувати категорично не можна, оскільки це «може завдати значної шкоди флорі і фауні п'яти російських регіонів, уздовж яких плануються масштабні будівельні роботи».

Фото: Велика Україна, Украинское фото, mediananny.com, відео - Антон Гусєв/ДеПо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme