Україна на Радбезі ООН запропонувала позбавити Росію права вето

Представник України запропонував позбавити Росію права вето при обговоренні в Раді безпеки ООН питань, які стосуються російської агресії проти України

Таку заяву 15 березня зробив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на спеціальному засіданні в Раді Безпеки ООН, присвяченому п'ятиріччю російської анексії Криму, передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

У своєму виступі Кислиця процитував слова президента України Петра Порошенка про те, що «настав час, щоб Росію поставили на місце».

"На наш погляд, виконання статті 27 статуту, в якій говориться, що член Ради безпеки, який є стороною в суперечці, повинен утримуватися від голосування, так само актуально, як і було раніше. Ми вважаємо, що франко-мексиканська ініціатива щодо призупинення дії вето в контексті масштабних злодіянь - це крок в правильному напрямку, в загальному контексті зусиль з реформування Ради безпеки. Якби держава-агресор не володіла правом вето, вже були б миротворчі сили з повноцінним мандатом Ради безпеки на всіх окупованих територіях, включаючи українсько-російський кордон", - заявив Кислиця.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН зібралася на засідання, присвячене анексованому Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook