Угорщина навмисно загострює ситуацію навколо мовного питання, – Клімкін

Угорщина, критикуючи ухвалений у четвер український закон про мову, навмисно загострює відносини між двома країнами, проте українська сторона має надію на порозуміння
 

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічюсом, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Я вважаю, що наші угорські партнери свідомо вибрали лінію на конфронтацію. Я говоритиму про це з Петером Сіярто (глава МЗС Угорщини - ред.) в Брюсселі буквально за два тижні на міністерському засіданні щодо "Східного партнерства". Я ще раз повторюю: цей закон важливий, але його потрібно розуміти в сенсі підтримки української мови, але ні в якому разі не (в сенсі) обмеження чиїхось прав", - сказав Клімкін.

Він додав, що подальші кроки щодо імплементації закону визначатиме уряд. Саме віднині має початися дуже публічна і дуже відкрита робота стосовно того, як цей закон має бути реалізований.

Клімкін також зазначив, що в мовному питанні потрібно йти далі і ухвалити окремий закон про мови національних меншин.

"Ми маємо допомагати нашим громадянам. Ми не хочемо, щоб угорці чи румуни чи хтось інший стали менше угорцями чи румунами. Вони належать до нашої політичної нації, вони повинні мати право отримати освіту своїми мовами - звичайно, їхні права не повинні обмежуватися, але при цьому вони повинні мати змогу отримати реальний шанс вивчити українську і розуміти, в якій країні вони живуть", - акцентував міністр.

Він зазначив, що подібний політичний меседж з угорської сторони був для нього очікуваним, проте висловив надію на порозуміння між країнами.

"У нас є непроста, але тим не менше, я вважаю, продуктивна розмова з Угорщиною", - резюмував міністр.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним ухвалений Верховною Радою закон про мову.

Голова спілки угорців України також  розкритикував мовний закон.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна