ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Угорщина більше не роздаватиме свої паспорти в Україні, – Клімкін

Угорські консульства на території України припинили і не будуть відновлювати процедуру видачі угорського громадянства українцям у своїх консульствах на Закарпатті та в Києві

Depo.Влада
6 грудня 2018 19:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін в Мілані, відповідаючи на запитання, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам'ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", - розповів він.

Клімкін визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.

"Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їхні дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", - пояснив міністр.

Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешта на свою пропозицію.

Нагадаємо, минулого тижня в Києві пройшли українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня у Мілані відбулася зустріч очільників МЗС. Клімкін підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.

6 грудня міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав офіційний Будапешт долучитися до заходів міжнародної спільноти зі стримування російського агресора.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада