У Зеленського розповіли, чи зможе Тупицький колись повернутись на посаду у КСУ

Олександр Тупицький, якого президент Володимир Зеленський звільнив з посади судді КС, ніколи не повернеться на цю посаду

Журналіст стрічки новин

Про це розповів представник президента у КСУ нардеп від "Слуги народу" Федір Веніславський сказав в інтерв'ю "Цензор.Нет", передає Depo.ua.

"Тупицький уже ніколи не повернеться на посаду судді Конституційного Суду. Тим більше голови КСУ (це взаємопов’язані речі: якщо не буде суддею, то й не очолить суд). Юридичних механізмів для того, щоб Тупицький не плекав ілюзій щодо свого повернення, більш ніж достатньо", – наголосив він.

За словами Веніславського, треба проаналізувати рішення судів, оскільки "не можна виключати й дію сумнозвісної корпоративної суддівської солідарності".

Він нагадав, що коли екс-президент Віктор Янукович призначив Тупицького в КСУ, той був вихідцем із судової системи.

Веніславський наголосив, що в Україні треба зламати кругову суддівську поруку, зокрема судову владу потрібно вилучити з-поміж суб’єктів, які мають право призначати суддів Конституційного Суду.

"Зараз шість (кандидатур суддів КС – ред.) подає Верховна Рада, шість – президент, ще шість – з’їзд суддів. От він в цій ланці точно зайвий! У всьому цивілізованому світі два суб’єкти – глава держави і парламент. Я вважаю, що існування у нас цього третього "елементу" призвело до того, що фактично утворилася оця "замкнута каста", – пояснив він.

Водночас, сам Веніславський суддею КСУ бути не планує.

"На найближчу перспективу я для себе точно не розглядаю посаду судді Конституційного Суду. Насамперед тому, що діяльність судді КСУ не відповідає темпераментним аспектам моєї особистості. Мені потрібна більша динаміка. Тим більше, мені б хотілося, щоб від результатів моєї діяльності був більш очевидний і конкретний результат", – додав посадовець.

Нагадаємо, дещо раніше у Зеленського сказали, чи можуть Тупицького притягти до суду примусово.

Довідка: 28 грудня 2020 року голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня КСУ заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Зеленський скасував призначення судді КСУ Тупицького.

29 березня стало відомо, що після звільнення Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати Сергій Головатий, який був заступником Тупицького.

Тоді ж охорона не допустила звільнених указом президента з посад суддів КСУ Тупицького та Олександра Касмініна у будівлю суду.

Водночас Тупицький зібрався до Верховного Суду оскаржувати указ Зеленського.

Читайте також: Співавтор Конституції і партійний перебіжчик із власною церквою: Хто такий Сергій Головатий, що керуватиме КСУ замість Тупицького

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme